Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Εχει εκδηλωθει ενδιαφερον απο Ελληνα πλοιοκτητη για να δρομολογησει πλοιο σε ετησια βαση στη γραμμη Ηγουμενιτσα-Μπαρι(με προεκτασεις το καλοκαιρι σε Κερκυρα,Κεφαλονια και Ζακυνθο)αρχης γενομενης απο τον ερχομενο Μαρτιο.Η εταιρεια φερει το γενικο τιτλο European Maritime Company.

Το ονομα της εταιρίας ειναι european management maritime company!

 

 

http://www.albatrosweb.it/site/images/pdf/mn_vastervik.pdf

 

Αν και εκει βγαζει μονο στο φυλαδιο τους με emmc.com που δε δουλευει ομως!

 

Δυο παρατηρησεις για τον διαδοχο της Endeavor.

 

Πρωτον:περιεργο και πολυσυνθετο ονομα για εταιρια!Θα μπορουσαν να ειχαν βρει κατι πιο''πιασαρικο''μιας και τα αρκτικολεξα οπως EMMC,ΔΕΗ,ΠΑΣΟΚ,ΚΑΠΗ,ΟΤΕ κλπ :Pδεν ειναι πλεον και πολυ της μοδας.

Δευτερον:Γιατι δεν αλλαξαν ονομα στο πλοιο?

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πληροφορίες που έχω, η εταιρεία δεν έχει καμμία σχέση με την Εντεαβορ, αλλά είναι διαχειρίστρια ορισμένη απο την τράπεζα Πειραιώς, στην κυριότητα της οποίας είναι το πλοίο. Το όνομα δεν μπορεί να αλλάξει καθως υπάρχουν νομικές δυσχέρειες σε σχέση με τη ναύλωση στους Σουηδούς που επιχειρήθηκε να γίνει περσι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τζανετατος ειναι μεσα σε αυτο το..μορφωμα σωστα?Γιατι ειχα μαθει οτι ειχε παει ο ιδιος στο Μπαρι για να κανονισει τα διαδικαστικα.Απο εκει και η συνδεση και σιγουρα η οποια συσχετιση με την αλλοτε κραταια Endeavor σταματα εκει ασφαλως.

Edited by MILTIADIS
Link to comment
Share on other sites

Απο τις πληροφορίες που έχω, η εταιρεία δεν έχει καμμία σχέση με την Εντεαβορ,

  

Εγω πάλι έχω ακούσει οτι ο Τζανετάτος δεν έχει κάποια ανάμειξη.

για να επιμενεις, θα ξερεις καλυτερα.

παντως οσα ονοματα εχουν ακουστει ειτε για πληρωμα, ειτε για εποπτεια των εργασιων, "μυριζουν" endeavor

Link to comment
Share on other sites

Η πολύ απλά να το δωσε η τράπεζα σε κάποιο της εμπιστοσύνης της , αλλα ο Τζανετάτος να βοηθάει..τόσο απίθανο είναι?? Τη σήμερον ημέρα έχουν δεί πολλά τα τραπεζικά ματάκια μας

Link to comment
Share on other sites

ναι σφουγγαριζει και ψηνει τους καφεδες. ^_^

 

αν κατι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια, ειναι γατα και οχι σκυλος που μαθαινει ξενες γλωσσες ;)

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Και άπαντες του γραφείου θα είναι άνθρωποι που έχουν δουλέψει στην Εντεαβορ. Οπως λέει ο Πέτρος η τράπεζα όρισε άνθρωπο της εμπιστοσύνης της.

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ένα βίντεο από την εκδήλωση των εγκαινίων στο Μπρίντεζι όπου μιλάνε διάφοροι Ιταλοί (εκπρόσωποι του λιμανιού), που λένε μεταξύ άλλων για το μονοπώλιο του Grimaldi στη γραμμή αλλά υπάρχουν και δηλώσεις του πλοιοκτήτη του πλοίου, κ. Δημήτρη Τζανετάτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι έχω ακούσει οτι ο Τζανετάτος δεν έχει κάποια ανάμειξη.

 

αλλα ο Τζανετάτος να βοηθάει..τόσο απίθανο είναι??

 

αν κατι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια, ειναι γατα και οχι σκυλος που μαθαινει ξενες γλωσσες ;)

το'βλεπες το'παιξες; ^_^

 

υπάρχουν και δηλώσεις του πλοιοκτήτη του πλοίου, κ. Δημήτρη Τζανετάτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...