Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κάνοντας τον απολογισμό της απόφασης της καλοκαιρινής μεταδρομολόγησης του στις Σποράδες, νομίζω ότι η εταιρεία του θα κατάλαβε ήταν μια λανθασμένη απόφαση, γιατί ο Ιούλιος ήταν πολύ άσχημος ενώ ο Αύγουστος πήγε καλά, αλλά δεν νομίζω ότι ήταν αρκετός για να καλύψει τα έσοδα που θα είχε δυο μήνες δρομολόγησης στη γραμμή της Αίγινας. Δεν νομίζω ότι θα ξανά πάρει παρόμοια απόφαση, να αφήσει ο Άγιος Νεκτάριος Αίγινας τη γραμμή της Αίγινας

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδακι προς την Αιγινα με το πλοιο την προηγουμενη βδομαδα

Για το πλοιο δεν εχω να πω πολλα.Καθαρο ηταν ,πολυ πιο αργο απο τον ανταγωνισμο ειναι, αλλα με την λιγο καλυτερη τιμολογιακη πολιτικη τραβαει καποιους επιβατες.

Αυτο που μου εκανε ξανα κακη εντυπωση σε βαπορι της ΑΝΕΣ ειναι η οχι τοσο ομορφη συμπεριφορα απο μελος του πληρωματος.Φτανει αυτοκινητο 5 λεπτα πριν τον αποπλου ,χωρις εισιτηριο και ρωτανε στον καταπελτη αν προλαβαινουν να βγαλουν εισιτηριο στο κιοσκι ή αν γινεται να μπουν και να βγαλουν μεσα.Αντι απαντησης αρχισε ενα κραξιμο να το πω κομψα για το πως ειναι δυνατον να ερχονται στο πλοιο χωρις εισιτηριο τελευταια στιγμη.Μα προφανως για να ερθει ο αλλος χυμα ,λογικα δεν ηταν σιγουρος οτι προλαβαινε το πλοιο.Να σημειωσουμε οτι περιμεναν για φορτωση 5 φορτηγα ,το ενα με ρυμουλκα και αλλα 2-3 ΙΧ με αποτελεσμα να φυγει με 15 λεπτη καθηστερηση.Τι πιο απλο να πεις στον αλλο οτι εχεις χρονο ,πηγαινε στο κιοσκι,απο το να κραζεις.

Το κυριως γκαραζ γεμισε με καμια 15αρια ΙΧ και τα φορτηγα ,ενω δεν δουλεψαν καθολου τα πλαινα γκαραζ

Για να μην μεινει μονο η γκρινια ας προσθεσω και μια ομορφη φωτο με το πλοιο ανοιχτα απο το Λεοντι ,να πλησιαζει το νησι της Αιγινας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Έχω κάποιες αμφιβολίες ότι θα επιστρέψει στις 23 Φεβρουαρίου το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας, γιατί πρέπει να αλλάξει νηογνώμονα και ακόμα δεν πρέπει να έχει βρει διαθέσιμη δεξαμενή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Ουσιαστικά αντικαθιστά το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας, που έχει θέματα με τη κατάργηση του Ρωσικού νηογνώμονα.

Δεν πήραν με τον Πρωτέα τον Πολωνικό ; Άλλαξε κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας μεθορμισε σήμερα από τη προβλήτα του Σαρωνικού στη πύλη Ε10, για να αδειάσει θέση στη προβλήτα του Σαρωνικού ενόψει του τριημέρου της Καθαράς Δευτέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά τον αποδεξαμενισμό του, το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας έχει δέσει προσωρινά στη θέση του Super Express στο Πέραμα (δεν θυμάμαι να το έχω ξανά πετύχει δεμένο στο Πέραμα) και τη Παρασκευή 24 Μαρτίου πραγματοποίησε δοκιμαστικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πάλι καλά! εμας Σποράδες πουλάνε και ακυρώνουν απο 27/04 πήγε 11/05 τώρα 01/06 και θα συνεχιστεί.... αυτο το χάλι

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/26/2023 at 7:13 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Πάμε πιο πίσω ακόμα. Τώρα πήγε 11 Μαϊου, αλλά μην τον δέσετε κιόλας 

Έχεις δίκιο, έχει πάει 18 Μαΐου τώρα.

Link to comment
Share on other sites

και αυτό κρίνει και το μέλλον της ΑΝΕΣ στις Σποράδες... γιατι ο Πρωτέας οδεύει μαθηματικά στο να χάσει την γραμμή του... καθως δεν πήρε έγκριση παράτασης ακινησίας... σε αναμονή των εξελίξεων

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...