Jump to content
Shipfriends

Δελτίο επιβατικής κίνησης πλοίων από και προς Πειραιά


Recommended Posts

Άφιξη του Νήσος Χίος στο Πειραιά στις 26/08/11 στις 07:45, από Μυτιλήνη και Χίο, με 1689 επιβάτες, 313 ΙΧ, 78 ΔΚ & 10 ΦΓ

Αναχώρηση του European Express από το Πειραιά για Χίο Μυτιλήνη στις 01/09/11 στις 19:00 με 753 επιβάτες, 50 ΙΧ, 14 ΔΚ & 49 ΦΓ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σήμερα ταξίδεψα από Εύδηλο για Πειραιά, δεν υπήρχαν καθόλου εισιτήρια για οχήματα (έγινε φασαρία στο πρακτορείο) και οι αριθμημένες θέσεις ήταν σχεδόν γεμάτες. Αυτά στις 2-3 Οκτωβρίου!

Το Νήσος Μύκονος χθες που έφτασε στο Πειραιά είχε γύρω στα 800 άτομα, 160 ΙΧ και 40 ΦΓ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν ξέρω ακριβώς τί κίνηση είχε χθές για ηράκλειο... αλλά στο κνωσσός Παλάς έΠαιζες μΠάλα στο γκαράζ......Πολύ λίγα Πράγματα όΠως είΔα.καλύτερα τα Πράγματα στο SF12! αν ξέρει κάΠοιος ας τα Παραθέσει

Link to comment
Share on other sites

Χτεσινες κινησεις

αναΧωρηση blue star 1 με 1150 επιβατες, 75 ιΧ ,118 φορτηγα και 25 δικυκλα

αναΧωρηση μυκονος με 8 επιβατες και 30 φορτηγα

αναΧωρηση νησος Χιος με 815 επιβατες ,35 ιΧ, 43 φορτηγα και 18 δικυκλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

BLUE STAR ITHAKI τελευταία αναχώρηση από πειραιά για το 2011 με 229 επιβάτες, 20 IX, 2 φορτηγά και 3 δίκυκλα. Eπιστροφή το βράδυ με 209 επιβάτες, 9 IX, 3 φορτηγά και 8 δίκυκλα.

Link to comment
Share on other sites

πέμπτη 5/1/11

Aναχώρηση του φοιβος από το πειραιά για Aίγινα στις 17:20 με 240 επιβάτες, 52 IX, 13 δK & 4 φγ

Aναχώρηση του Flying Dolphin Erato από το πειραιά για αίγινα στις 18:00 με 70 επιβάτες

Aναχώρηση του Nεφέλη από το πειραιά για Aίγινα στις 18:25 με 232 επιβάτες, 43 IX, 15 δK & 1 φγ

Aφιξη του Aγιος γεώργιος στο πειραιά από σαντορίνη Iο σίκινο φολέγανδρο Mήλο σίφνο σέριφο στις 19:15 με 230 επιβάτες, 37 IX, 5 δK & 13 φγ

Aφιξη του Blue Star Ithaki στο πειραιά από Mύκονο Tήνο σύρο στις 19:45 με 651 επιβάτες, 71 IX, 5 δK & 13 φγ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Φρεσκιες σημερινες κινησουλες

Αναχωρηση του ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ με 40 επιβατες, 7 ΙΧ, 16 φορτηγα και 1 δικυκλο

Αναχωρηση του ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ με 470 επιβατες, 30 ΙΧ ,45 φορτηγα και 8 δικυκλα

Αναχωρηση του ΜΥΚΟΝΟΣ με 12 επιβατες και 29 φορτηγα

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωση σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς σήμερα για το ΜΥΤΙΛΗΝΗ! Η απόλυτη φόρτωση θα έλεγα εγώ και το όνειρο κάθε υπάρχου. Τα φορτηγά είχαν μπει από νωρίς και είχαν ξεκοτσάρει, τα αυτοκίνητα το ίδιο. Χαρακτηριστικό ότι τα τελευταί 50 λεπτά μπήκε μόνο ένα ξεκοτσάριστο, καμιά 10αριά ΙΧ και ένα μικρό φορτηγό στο τέλος. 10 λεπτά πριν την αναχώρηση το γκαράζ του πλοίου ήταν κυριολεκτικά τιγκαρισμένο με το τελευταίο αμάξι να έχει μπει λοξά! Στο μόλα όλα εμφανίστηκε και ο κλασικός ελληνάρας της τελευταίας στιγμής που μπήκε στο πλοίο αφού πρώτα πήρε τα πράγματά του από το πίσω μέρος του αμαξιού του οποίου την οδηγό ασπάστηκε θερμά μπροστά στον καταπέλτη! Ο δε καταπέλτης είχε κλίση προς τα κάτω, ενώ στα δικά μου μάτια και η επιβατική κίνηση φάνηκε ικανοποιητική.

Να σημειώσουμε βέβαια ότι με το ΜΥΤΙΛΗΝΗ ταξίδευε και όλο το επιτελείο της ΠΑΕ Αιολικός (μωρή Αιολικάρα) που όπως με ενημέρωσαν από το control πήρε το ροζ φύλο του σημερινού αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλο έβλεπες... Γιατί και εγώ μέσα ήμουν, στην αναχώρηση δεν πήδηξε κανείς μέσα και το γκαράζ είχε γύρω στο 70%. Από κόσμο είχε αρκετό, χαρακτηριστικά δεν υπήρχε κρεβάτι ελεύθερο!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά! Άλλη φορά θα βγάζω βίντεο τη φόρτωση και θα σας βάζω λινκ από το youtube. <_<

Υ.Γ.: Το αμάξι που ήταν λοξά στον καταπέλτη ήταν άσπρο BMW, το τελευταίο φορτηγάκι που μπήκε ένα ψυγείο που έγραφε Feredinos και το τελευταίο αυτοκίνητο ένα Mini. Όσο για τον τελευταίο επιβάτη προφανώς και τα λεγόμενά μου έχουν το στοιχείο της υπερβολής. Δεν ήρθε στο μόλα όλα, αλλά 18:58 σύμφωνα με το ρολόι του πλοίου B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χτεσινες κινησεις

Αναχωρηση του ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ με 10 επιβατες ,3 ΙΧ και 101 φορτηγα

Αναχωρηση του ΜΥΚΟΝΟΣ με 12 επιβατες και 35 φορτηγα

Αναχωρηση του ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ με 39 επιβατες 5 ΙΧ και 18 φορτηγα

Αφιξη του ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΛΛΑΣ στις 19.10 με 220 επιβατες, 21 ΙΧ 1 φορτηγο και 5 δικυκλα

Link to comment
Share on other sites

Χτεσινες κινησουλες

Αναχωρηση του BLUE STAR ΝΑΞΟΣ με 357 επιβατες, 38 ΙΧ, 34 φορτηγα και 20 δικυκλα

Αναχωρηση του ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ με 103 επιβατες, 20 ΙΧ, 10 φορτηγα και 1 δικυκλο

Αναχωρηση του ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΛΛΑΣ στις 17.30 με 554 επιβατες, 65 ΙΧ, 6 φορτηγα και 25 δικυκλα

Αναχωρηση του ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ με 406 επιβατες, 51 ΙΧ,25 φορτηγα και 10 δικυκλα

Αναχωρηση του ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ με 10 επιβατες, 3 ΙΧ και 71 φορτηγα

Αναχωρηση του BLUE STAR 2 με 1040 επιβατες,133 ΙΧ, 127 φορτηγα και 25 δικυκλα

Αναχωρηση του ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ με 275 επιβατες, 17 ΙΧ, 21 φορτηγα και 11 δικυκλα

Αφιξη του BLUE STAR ΙΘΑΚΗ με 373 επιβατες, 27 ΙΧ, 14 φορτηγα και 7 δικυκλα

Αφιξη του KASSANDRA DELFINUS με 152 επιβατες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για την ιστορια να πουμε οτι το superfast XII στο περασμα του απο τα 12νησα μετεφερε συνολικα 139 φορτηγα 55 ΙΧ και γυρω στους 250 επιβατες.

Και χθεσινη κινησουλα του Μπλου σταρ Δηλος απο πειραια προς κυκλαδες:

49 φορτηγα

1120 επιβατες

170 ΙΧ

Edited by NIKOSNAXOS
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την κίνηση του Superfast???Είναι συνολική πήγαινε-έλα???? Ήμουν στο ταξίδι για κάτω.... το κάτω γκαράζ ίσα που χώραγε 2 ακομα ξεκοτσάριστα κ το επάνω κατά 90% γεμάτο με τουλάχιστον 6-7 λεωφορεία...Mέχρι κ τρακτέρ είχε μέσα...Για επάνω δεν ξέρω γύρισα αεροπορικώς. Για την ιστορία απλά ρωτάω...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...