Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Φίλε μου να σε ευχαριστήσω για τα εύσημα, αλλά δεν πρόκειται περί καμμίας απολύτως .....έρευνας και μάλιστα "πολύ καλής". Καλός μου φίλος μόλις χθες το απόγευμα, μου γνωστοποίησε διά τηλεφώνου την ύπαρξη στο youtube του συγκεκριμμένου -ωραιοτάτου- βίντεο.

Edited by ΣΕΙΡΙΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μένει να το δούμε και ολοκληρωμένο πιά, και βαμμένο στα πολύ όμορφα χρώματα (μπλε - πορτοκαλί) της Naviera Austral, όπως το DON BALDO υποθέτω.

 

Πραγματι το πλοιο βαφτηκε στα χρωματα του DON BALDO..Ο χρηστης Juan Luis Munoz ανεβασε χτες και νεο βιντεακι στο youtube απο τις εργασιες που γινονται στο πλοιο.Εκτος απο τα πλανα με τις εργασιες υπαρχει και πλανο με το πλοιο στα νεα του χρωματα.

Παρατηρουμε ακομα οτι σε σχεση με τη φωτο που μας εβαλε ο ΣΕΙΡΙΟΣ εχει αφαιρεθει το σινιαλο της ΑΝΕΘ απο την τσιμινιερα

Βαζω και ενα screenshot απο το πλοιο στο νεα χρωματα

 

post-1819-0-79940100-1358275987_thumb.jp

 

Το βιντεακι ειναι εδω

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κουκλα εγινε η παντοφλιτσα αλλα πολυ αεροπορικο καθισμα.Χαθηκε να βαλουν και ενα σαλονακι να υπαρχει.

 

Να πουμε ακομα οτι ψαχνωντας βρισκουμε πλεον αρκετες φωτο απο το πλοιο με τα νεα του χρωματα.

Εδω ενα αρθρο που αναφερει πληροφοριες για την εκτεταμενη ανακαινηση οπως το μπαρ,τους νεους χωρους για το πληρωμα και τους χωρους για ατομα με ειδικες αναγκες.Σχεδον ολα αυτα φαινονται και στο βιντεακι που μας εβαλε ο thanosp.

Στο αρθρο υπαρχει και φωτο με το πλοιο ετοιμο στο καρναγιο στη Χιλη οπου εγιναν και οι αλλαγες

Το πλοιο εχει χωρητικοτητα 246 ατομα

Οπως αναφερεται εδω το πλοιο πηγε το Σαββατο στο λιμανι του Puerto Montt και τις επομενες ημερες θα αναχωρησει για το Aysen

 

post-1819-0-66530400-1361958348_thumb.jp

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...