Jump to content
Shipfriends

To καμαρι της ραφηνας


ποιο ειναi το καμαρι της ραφηνας??  

3 members have voted

  1. 1. ποιο ειναi το καμαρι της ραφηνας??

    • Το Superferry II ?
    • H Πηνελοπη Α ;
    • O Θεολογος Π;
    • Το Αqua Jewel

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδή δεν έχω ταξιδέψει με το Superferry II & το Aqua Jewel οπότε δε προκειται να ψηφίσω κάποιο από τα παραπάνω δυο.

Έχοντας ταξιδέψει τα υπόλοιπα δυο πλοία της γραμμής, δηλαδή τo Θεολόγος Π και το Πηνελόπη Α, οπότε η ψήφος μου αναγκαστικά θα πάει σε κάποια από τα δυο. Το συναίσθημα λέει να ρίξω τη ψήφο στο Πηνελόπη Α ένεκα της αδελφικής συγγένειας του με το Panagia Ekatontapiliani;)B) και των εντυπωσιακών μανουβρών του καπετάνιου του. Αλλά η κατάσταση στους εσωτερικούς χώρους που είναι η χειρότερη από τα 3 αδελφα πλοία, με αποτρέπει να το ψηφίσω:o!!

Έτσι θα ψηφίσω το Θεολόγος Π για τα ωραία σαλόνια του, το μεγάλο γκαράζ, την ικανοποιητική του ταχύτητα αλλά και από ότι δείχνει ήρθε σε μια γραμμή για να μείνει πολλά χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Σαν οπαδός του Superferry (Izu No 3) δεν νομίζω ότι το τωρινό Superferry II μπορεί να συγκριθεί με το αθάνατο Superferry που δυστυχώς μας έφυγε...

Το Πηνελόπη είναι όμορφο αλλά είναι πολύ παλιό. Το Ακουα είναι πολύ μικρό από πλευράς γκαράζ και επίσης κουνάει ΠΑΡΑ πολύ στο ταξίδι. Αντίθετα ο Θεολόγος και νέο πλοίο είναι και όμορφο και μεγάλο γκαράζ έχει και καθόλου δεν κουνάει. Επίσης το πλήρωμα του κατά τη γνώμη μου είναι πιο εξυπηρετικο από άλλα πλοία της ίδιας γραμμής. Οπότε και ψήφισα ΘΕΟΛΟΓΟ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Γιώργο 249. Το SUPERFERRY το 1 ήταν το Νο. #1 στη γραμμή! Ο κόσμος το δέχτηκε με τρελές χαρές τότε... Μόνο το μέγεθός του στα λιμάνια δυσκόλευε, αλλά από άποψη επιβατών σάρωνε! Το 2 δε συγκρίνεται με εκείνον τον βαπόραρο! Ας περιμένουμε όμως το μέλλον..... :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...