Jump to content
Shipfriends

[VS] SUPERSPEED 1 & λιμανι Πειραια


Recommended Posts

Λιμανι Πειραια λοιπον!Μεσα στο rar θα βρειτε,τον φακελο του πλοιου,οπου θα τον βαλετε μεσα στον φακελο boats του παιχνιδιου.Τα αλλα 2 αρχεια,θα τα βαλετε μεσα στον φακελο Aegean_Sea που θα βρειτε στο scenery.Οταν σας ζητησει 'το ταδε αρχειο να αντικατασταθει' πατηστε ναι!Ελπιζω να τα καταφερετε...Α,και φυσικα μιλαμε για το VS7..,δεν γνωριζω αν δουλευουν σε αλλη εκδοση;)

pireaus.rar

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχην,οπως γραφω παραπανω,πρεπει να εχεις την εκδοση 7.Αν ναι,τοτε εαν ακολουθησεις τις οδηγιες που δινω,99,99999% θα δεις το λιμανι κανονικα.Προσοχη,το λιμανι στο map δεν φαινεται αμεσως(αν κοιτας ετσι και νομιζεις πως δεν υπαρχει),πρεπει πρωτα να φτασεις πολυ κοντα με το πλοιο κ μετα θα σου φανει κανονικα στον χαρτη κανοντας ζουμ.

Τωρα αν και αλλοι φιλοι αντιμετωπισαν το ιδιο προβλημα,ας ενημερωσουν,ωστε να δω μηπως εχω παραλειψει εγω κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετα απο λάθος μου διέγραψα το λιμάνι του Πειραιά το κατεβάζω απο το site απο την χορηγία του ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ αλλά δεν ¨μπαίνει¨" τη λάθος μπορεί να κάνω.Επίσης έχω βάλει και τα aegean απο τον xristos και εμφανίζονται κανονικά.Ας με βοηθήσει κάποιος φίλος γιατι παιχνίδι χωρίς Πειραιά δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να διαγραψεις τελειως το scenery Aegean απ το παιχνιδι,να πας να το κανεις download απ το επισημο site του VS και μετα να προσθεσεις παλι οποια λιμανια θες.;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το SUPERSPEED ηταν το πρωτο μοντελο που ανεβασα στο φορουμ,οσο να εχει στερειται αρκετων λεπτομερειων λογω της (τοτε)μικρης μου εμπειριας με το vs και το sketchup.Το 'ξεσκισα' λοιπον το μοντελακι και μπορω να πω πως ειναι το καλυτερο που εχω σχεδιασει μεχρι στιγμης:)Μαζι γεννηθηκε και το αδερφο του ωστε να κανουν ενα αχτυπητο διδυμο...Πραγματικες καραβαρες και τα δυο!Οποιος τα κατεβασει θα καταλαβει την διαφορα;)

[hide]SUPERSPEED_1_2.rar[/hide]

post-709-128326976304_thumb.jpg

Edited by NHSOS XIOS
change pic
Link to comment
Share on other sites

NISSOS XIOS η δουλειά σου είναι καταπληκτική.Το έχω δηλώση οτι είμαι fan της "ναυπηγικής " σου.Θα ήθελα να σε παρακαλέσω έαν είναι εφικτό να στολίσεις την γέφυρα με χειρηστήρια που θα δίνουν την δυνατότητα χειρισμών .Και βέβαια θα δώσουν μια ακόμη πιο ρεαλιστική εικόνα του "καπετάνιου".Εκ των προτέρων σε ευχαριστώ και συγχαρητήρια για την δουλέιά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Excuse me to post in English in this forum - unfortunately, I am not able to write and read your language.

All I want to do is to say "Thank you!" for bringing these two vessels to VS - they are a great addition, and I use them a lot.

They behave very realistcally, and the exterior model is very nicely done.

Perhaps you want to consider Color Magic or Color Fantasy as a next project ?

However, thanks again for the very good job you did!

Phil

Link to comment
Share on other sites

Thank you very much my friend for your good words!I like too mutch the two SUPERSPEED and they are the first models i designed really well.

About MAGIC & FANTASY,i am sorry but they are not in my plans to design:o Next days i ll do an update in SUPERFAST FERRIES so i hope to enjoy them.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...