Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 646
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Υπερβολικό μου φαίνεται και εμένα.

Υπομονή και θα δούμε πάντως.

Αν ταξιδέψει κανένας shipfriend να μας πει και για το εσωτερικό του...

Μια απορία, εισητήρια τα πρακτορεία έχουν αρχίσει να κόβουν?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στα sea trials είχε 21. Ή τουλάχιστον αυτό αναφερόταν σαν μέγιστη ταχύτητα σε μια ιαπωνέζικη μπροσούρα που είδα όταν πρωτοήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΚΟΥΑ ξεκινάει σήμερα η Πόπη σε μια εβδομάδα το Σάββατο του Λαζάρου,έχουν περαστεί τα δρομολόγιά τους στο σύστημα κρατήσεων εισιτηρίων κι ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ πουθενά.:eek:

Οι επιβάτες σε τέτοιες εξόδους όπως οι πασχαλινές συνηθίζουν να κόβουν εισιτήρια νωρίτερα προκειμένου να μην βρεθούν προ εκπλήξεων.Με το ΘΕΟΛΟΓΟ όμως τί να κόψουν που δεν έχει περαστεί κανένα δρομολόγιο?

Και ήδη οι κρατήσεις έχουν αρχίσει και ολοένα αυξάνονται κυρίως για τις ημέρες αιχμής.

Πιστεύω ότι όσο καθυστερεί το βαπόρι τόσο χάνει και θα έρθει Πάσχα που θα μπορούσε να αρπάξει μπολική κίνηση και θα πάρει τελικά ότι περισέψει ή τους επιβάτες της τελευταίας στιγμής.:eek:

Link to comment
Share on other sites

Το Πασχα ολα γεματα θα ειναι οποτε και να βγει ο Θεολογος,αποκλειω να πηγαινοερχετε αδειο η μισογεματο το πλοιο,απλα καλο θα ηταν να το εβλεπε ο κοσμος πριν παρα να μπει τελευταια στιγμη στη γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Το Πασχα ολα γεματα θα ειναι οποτε και να βγει ο Θεολογος,αποκλειω να πηγαινοερχετε αδειο η μισογεματο το πλοιο,απλα καλο θα ηταν να το εβλεπε ο κοσμος πριν παρα να μπει τελευταια στιγμη στη γραμμη.

Φέτος είναι μυστήρια χρονιά.... 15 μέρες πριν το Πάσχα και βρίσκεις άνετα εισητήριο πηγαινε/ έλα για Άνδρο, αντίθετα με άλλες χρονιές που 15 μερες πριν δεν έβρισκες για αυτοκίνητο. Θα συμφωνήσω όμως ότι έπρεπε η δρομολόγησή του να είχε ξεκινήσει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς και το Πάσχα φέτος οπότε όλο και κάποιοι δεν θα προτιμήσουν τα νησιά. Αλλά Μ.Παρασκευή, Δευτέρα κ Τρίτη του Πάσχα τα πράγματα είναι ζόρικα για γκαράζ. Άμα είναι και μειωμένη η κίνηση τότε ποιούς θα πάρει? Έπρεπε σίγουρα να είχανε ανοίξει τα πλάνα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί το καθυστέρησαν τόσο πολύ, όμως κατά τη γνώμη μου η έναρξη δρομολογίων μέσα στην μεγάλη εβδομάδα έχει κι ένα ρίσκο! Σκεφτείτε (χτύπα ξύλο) να βγει καμιά αβαρία μέσα στην Μεγάλη εβδομάδα τι έχει να γίνει. Θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν. Και μη μου πει κανένας τώρα ότι είναι καινούριο, είναι τεράστιο ή ότι έχει και βατραχοπέδηλα με ιπποδύναμη MTU για περίπτωση ανάγκης γιατί πάνω από όλα λαμαρίνα είναι όπως όλα και μηχανές χρησιμοποιεί με ότι αυτό συνεπάγεται για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έμαθα ένας από τους λόγους που καθυστέρησε πολύ το βαπόρι είναι ότι καθυστέρησαν κάποια πράγματα του ξενοδοχειακού να έρθουν από το εξωτερικό.

Επίσης υπήρξε κι ένα πρόβλημα με τις ενδιαιτήσεις του πληρώματος μιας και δεν διέθετε αρκετές καμπίνες.

Νομίζω όμως ακόμα και ημερόπλοιο να είναι το πλοίο η επιθεωρηση ζητάει κάποια κρεβάτια έξτρα από αυτά του πληρώματος 10 μου φαίνεται για νοσοκομείο,ΑΜΕΑ,οδηγούς...αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η έναρξη δρομολογίων πηγαίνει για την πρωταπριλιά.Κανείς ακόμα δεν ξέρει με απόλυτη βεβαιότητα αλλά η πιο πιθανή ημερομηνία που μιλάνε όλοι είναι η 1/4.

Ωρίστε και μία φώτο με τα σινιάλα της fast ferries.:)

post-20-128326963076_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ / Κυριακή, 25 Μαρτίου 2007

Ανεύρεση πτώματος εντός ελλιμενισμένου πλοίου στον Πειραιά

Αναίσθητος βρέθηκε, πρωινές ώρες σήμερα, εντός του γκαράζ του Ε/Γ-Ο/Γ πλοίου «ΘΕΟΛΟΓΟΣ» Ν.Π.11479, ο 52χρονος φύλακας του πλοίου, το οποίο ελλιμενίζεται στην περιοχή Αγίου Σπυρίδωνα κεντρικού λιμένα Πειραιά.

Ο ανωτέρω, με μέριμνα της οικείας Λιμενικής Αρχής, μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Νίκαιας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.

Η σορός του πρόκειται να μεταφερθεί για νεκροψία - νεκροτομή.

Προανάκριση διενεργείται από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα του κεντρικού λιμένα Πειραιά.

Δυστυχώς, το πλοίο δεν ξεκινάει και με τους καλύτερους οιωνούς!
Link to comment
Share on other sites

Tο παιχνίδι του Πάσχα πάντως πρέπει να το έχασε. Αφού δεν έχουν ανοίξει τα πλάνα του για να κοπέι κανένα εισητήριο, τελευταία ώρα δουλειά δεν γίνεται. Κι αυτό γιατί σε τέτοιες περιόδους οι επιβάτες δεν κόβουν το ticket τελευταία στιγμή, αλλά κάποιες μέρες πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...