Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 646
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Τελικα βγηκε σημερα το απογευμα.Εκανε ενα δοκιμαστικο φτανοντας περιπου στο υψος της Αιγινας και επεστρεψε δενοντας στον προλιμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Όπως μας είπε και παραπάνω ο φίλος csst9728, το πλοίο μετά την επιστροφή του από τα νησιά ξεφόρτωσε και αναχώρησε από τη Ραφήνα για το Πέραμα όπου φτάνει σε λίγη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Φίλε Παντελή, όχι κ όμορφο, στιβαρό ναι! Εγώ τότε στο γνωστό περιοδικό είχα γράψει ιδέες γιά την μετασκευή του που θα το έκαναν να φαίνεται λιγότερο μπαούλο. Και μην ξεχνάς, είμαι πολύ ιαπωνολάτρης!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

απο ανθρωπους που ταξιδεψαν προσφατα σε συνθηκες πρωτοκολλου ακουσα πολλα παραπονα.

ατομα να πιανουν δυο και τρια καθισματα με αποσκευες, ενω την ιδια στιγμη υπηρχαν πολλοι επιβατες που δεν εβρισκαν που να καθισουν (ειδικα μετα την ανδρο στην επιστροφη) και κανεις δεν παρενεβαινε να δοσει λυση

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια πραγματικότητα για το πλοίο και είναι το μεγάλο του μειονέκτημα όταν εχει αρκετό κόσμο (όχι απαραιτητα σε συνθηκες πρωτοκολλου). Κατά περιπτώσεις δε, είναι χειρότερο ακόμα και απο το BS Ιθάκη.  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τραυματισμός επιβάτιδος του Θεολογος Π στην Άνδρο 

Ενημερώθηκε, μεσημβρινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Άνδρου για τον τραυματισμό 30χρονης επιβάτιδος του Ε/Γ – Ο/Γ «ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π» Ν.Π. 11479.

Η ανωτέρω κατά την έξοδο της από το πλοίο έπεσε στον καταπέλτη και τραυματίστηκε στο αριστερό της πόδι.

Άμεσα μεταφέρθηκε στο Κ.Υ. Άνδρου για την παροχή των πρώτων βοηθειών.

Προανάκριση διενεργείται από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα Γαυρίου του Λιμεναρχείου Άνδρου.

 

Πηγη: ΥΕΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθεσινοβραδινό σαββατιάτικο δρομολόγιο για Άνδρο-Τήνο-Μύκονο.. Το εισιτήριο του φίλου μου που ταξίδευε είχε Α/Α 994, και η κατάσταση απ' ότι μου περιέγραψε μέσα στο πλοίο ήταν "ο ένας πάνω στον άλλο". Στην Άνδρο κατέβασε 56ΙΧ και στην Τήνο (όσο προλάβαμε να δούμε) πάνω από 40.. 

Ιδιαίτερα μεγάλη κίνηση για Σαββατόβραδο τριημέρου..

Link to comment
Share on other sites

Το Θεολογος Π αναμενεται να δεσει για την ετησια ακινησια του μετα το 3ημερο της 28ης Οκτωβριου, ειναι προγραμματισμενο να δεσει στις 29/10 για περιπου 40 ημερες

 

Τελικα αυριο ειναι το τελευταιο δρομολογιο απο τη Ραφηνα και την Παρασκευη (01/11) αναμενεται να ερθει στο Περαμα (κατα πασα πιθανοτητα). Το πλοιο θα μεινει δεμενο μεχρι τις 19/12/13

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...