Jump to content
Shipfriends

Οδηγίες για τα σωστικά μέσα και άλλες σχετικές ανακοινώσεις


Recommended Posts

Επειδη ημουν και εγω χτες στο HS4 αυτο το μυνημα το εβγαλε οταν εκανε την μανουβρα να παρει τον καιρο αναμεσα σε Κυθνο Κεα...επισης οταν κατεβαινα για να Ναξο στις Εκλογες με λιιιγο χειροτερο καιρο το ειχε σχεδον ολη την ωρα του ταξιδιου...πρεπει ειναι πολιτικη της νεας εταιριας γιατι οντως στο παρελθον δεν υπηρχε τετοιο μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Παλιά που θυμάμαι στο Highspeed 5 υπήρχε ένα μήνυμα που έβγαινε από τα μεγάφωνα του πλοίου λέγοντας να παραμείνουμε στις θέσεις μας σε ελληνικα και αγγλικα,άρα υπήρχε και παλαιότερα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θυμάμαι πριν περίπου 5 χρόνια (ίσως και παραπάνω) να παίζει τέτοιο μήνυμα στις τηλεοράσεις ενός από τα Highspeed λόγω καιρού οπότε σίγουρα υπάρχει εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Οδηγίες για τα σωστικά μέσα και άλλες σχετικές ανακοινώσεις
  • 3 years later...

Να και το safety video του Sporades Star:

 

Ομολογώ ότι είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πρόχειρο και μόνο επαγγελματισμό δεν δείχνει. Αφ' ενός έχουν αντιγράψει ήχους, animation και νοηματική από ΑΝΕΚ και αφ' εταίρου φαίνεται ότι δεν προσπάθησαν καν. (Spoiler alert: Σωσίβιο στην ντουλάπα και το βγάζει κάτω από το κρεβάτι και ενώ λέει για τα MES, δείχνει τα βαρελάκια.). Να γιατί δεν εμπιστεύομαι τον Ηλιό. (Υπάρχουν κι άλλοι λόγοι, αλλά νομίζω πως αυτό ήταν κερασάκι στην τούρτα.).

Link to comment
Share on other sites

Τα βαρελάκια που λες είναι τα MES του Σποράδες Σταρ. Οι ήχοι και animation είναι σχεδόν ίδια σε όλες τις εταιρείες που έχω δει στα ταξίδια μου. Όσο για τα σωσίβια δείχνει που βρίσκονται στις καμπίνες και σε κοινόχρηστους χώρους που είναι σε ντουλάπες. Βέβαια οι καμπίνες επιβατών του πλοίου δεν χρησιμοποιούνται από επιβάτες γιατί δεν τις δίνουν στο σύστημα κρατήσεων τους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...