Jump to content
Shipfriends

Aqua Blue (IMO 7429669)


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πριν λίγο καιρό, και όσο το φόρουμ ήταν ακόμα ανάσκελα, μου είπαν ότι το πλοίο πουλήθηκε στη Sea Jets!!! Φυσικά και ήμουν επιφυλακτικός στο να το πιστέψω μέχρι που είδα τη λίστα με τα πλοία στον ΟΛΠ να το εμφανίζει με το όνομα ΚΙΑΡΑ από τις 21/7/2016 και μετά. Δίπλα σαν πράκτορας εμφανίζεται η ΣΙ ΤΖΕΤ Ν.Ε. Να σημειώσω ότι το pdf του ΟΛΠ ήταν και το μόνο μέσο στο οποίο είδα να αναφέρεται ως IERA πριν την τελευταία εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 19/8/2016 at 0:54 AM, Petros P said:

Το μηνιαιο περιοδικο ,ειχε ανφέρει , προ 2 τευχων πως το θέλουν για τα προσφυγικα,έτσι ώστε να αφήσουν  ελεύθερο το Τέρα Τζέτ

Πάντως αυτό που είχε ακουστεί στα πέριξ του λιμανιού είναι ότι το θέλουν για να κάνει τη γραμμή Πειραιά Μήλο Ρέθυμνο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αγορές βλέπω απο τον μεγάλο Ηλιόπουλο......βλεπω αγόρασε 2 ταχύπλοα απο έξω και ακούγεται και για τα Λατώ-Ιεράπετρα και μάλιστα για δρομολόγηση.......μακάρι να γίνει κατι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσωπικη αποψη είναι ότι δεν προκειται να μπλεξει ο Ηλιόπουλος με το Ρεθυμνο.

Από τη στιγμη που εγκαταληφθηκε η γραμμη από την ΑΝΕΚ οσες προσπαθιες κι αν εγιναν ειτε από τη ΝΕΛ με τον ΑΙΟΛΟ,ειτε με το ΕΛΛΗ Τ αποδειχτηκαν αποτυχημένες και εδώ που τα λεμε αν ηταν να είναι η γραμμη κερδοφορα η ΑΝΕΚ δεν θα την αφηνε.

Πιο πιθανο θεωρω να προσπαθησει να χτυπησει καμια αγονη με το πλοιο

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν νομίζω να πάει στο Ρέθυμνο, άλλωστε οι σχέσεις Ηλιόπουλου-Ανεκ φημολογείται οτι ήταν πάντοτε πολύ στενές και φαίνεται οτι 2 πλοία της Ανεκ καταλήγουν στην Σητζετς. Τώρα όσον αφορά το αν είναι κερδοφόρα η' οχι η γραμμή του Ρεθύμνου, απο τη στιγμή που έπαψε να υπάρχει η Ρεθυμνιακή, οι 2 εναπομείναντες κοιτάζουν πρώτα τα 2 λιμάνια που τους φέρνουν τα σίγουρα λεφτά και μετα ο,τιδήποτε άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...