Jump to content
Shipfriends

Eλ. Βενιζέλος (ΙΜΟ 7907673)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Για ναύλωση βόρεια Ακουγόταν τον τελευταίο καιρό …

Πολωνία ή Ουκρανία για τη διαμονή των προσφύγων , τώρα δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι 

Edited by proud_ionian
2 σε 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 7:41 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

Από ότι ακούγεται το Ελ. Βενιζέλος θα ετοιμάστει για να γίνει πλωτό ξενοδοχείο για την φιλοξενία προσφύγων από το πόλεμο στην Ουκρανία.

Αυτό που είχε ακουστεί πριν 1,5 μήνα ήταν για τη Πολωνία αλλά δεν νομίζω ότι προχώρησε

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Αυτό που είχε ακουστεί πριν 1,5 μήνα ήταν για τη Πολωνία αλλά δεν νομίζω ότι προχώρησε

Επομένως ίσως πάει Κρήτη ; Γιατί φαίνεται να υπάρχει κινητικότητα τον τελευταίο καιρό 

 

Με τις τωρινές τιμές των καυσίμων και εμένα εντύπωση θα μου έκανε να το δούμε Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια κρίνεται αντι-οικονομικό να ξεκινήσει το πλοίο για οποιονδήποτε προορισμό στην Ελλάδα. Ποιές είναι οι πιθανότητες να ξεκινήσει φέτος με τις τιμές των καυσίμων εκεί που είναι?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια εριστική πρόβλεψη? 

Πόσες πιθανότητες έχει το γεγονός να το ετοιμάζουν για την γραμμή της Καβάλας, ατόφια, με λιμένα αφετηρίας της Καβάλα, ώστε να φέρουν τον Διαγόρα Πειραιά για Ικαροσαμία με Παροναξία ενδιάμεσα, για να ξαλαφρώσουν την κίνηση στα εν λόγω νησιά..? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nick the Greek said:

Τόσα χρόνια κρίνεται αντι-οικονομικό να ξεκινήσει το πλοίο για οποιονδήποτε προορισμό στην Ελλάδα. Ποιές είναι οι πιθανότητες να ξεκινήσει φέτος με τις τιμές των καυσίμων εκεί που είναι?

 

Το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδω λεει οτι η Corsica Linea, εξεταζε το ενδεχομενο να το ναυλωσει σαν αντικαταστατη του Méditerranée, σε στατικο ρολο ως ξενωνα Ουκρανων προσφυγων, αλλα δεν προχωρησε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Πιθανόν να έχει σχέση με την φημολογούμενη εγκατάσταση scrubber στα fast του Μπάρι.

Όποιο γιαπωνέζικο φύγει απο την γραμμή της κρήτης λογικά θα το σκατζάρει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...