Jump to content
Shipfriends

Eλ. Βενιζέλος (ΙΜΟ 7907673)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Αναχωρεί από την Κυνοσουρα αυτη την στιγμη το πλοιο, οπότε μάλλον αυτό θα είναι που θα πάει στην Κω!

οταν στελνεις ενα πλοιο σου, της γνωστης ηλικιας και της γνωστης μηχανολογικης καταστασης, να στεγασει λαθρομεταναστες, της γνωστης αγωγης και συμπεριφορας, ποσο μπορει να το υπολογιζεις στα πλανα σου; Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν είναι απαραίτητο νε υπάρχει βλάβη. Το λογικό είναι να καθυστερεί επίτηδες ώστε να να ολοκληρωθεί η άφιξη - αναχώρηση του ΑΡΙΑΝΔΗ ώστε να μην συμπέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο νε υπάρχει βλάβη. Το λογικό είναι να καθυστερεί επίτηδες ώστε να να ολοκληρωθεί η άφιξη - αναχώρηση του ΑΡΙΑΝΔΗ ώστε να μην συμπέσουν.

Σωστός. Γι αυτό έδωσε και αργότερα άφιξη στο νησί, και λόγο

αυτης της αλλαγης,δεν υπήρχε λόγος να "τρεχει"

Link to comment
Share on other sites

Έγινε πιο μανιτζέβελος ο "χοντρούλης" ή εμένα μου φαίνεται?

Σημερινή άφιξη στο λιμάνι με 2.500 ταλαιπωρημένες ψυχές/μετανάστες/λαθρομετανάστες (όπως θέλει ο καθένας τους λέει)

 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε πιο μανιτζέβελος ο "χοντρούλης" ή εμένα μου φαίνεται?

Μια χαρά μαιτζέβελο πλοίο ήταν ανέκαθεν, για ρώτα και τους παλαιότερους πλοιάρχους του...

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Από όσο έχω παρατηρήσει το σινιάλο της ΑΝΕΚ στη τσιμινιέρα είναι γραμμένο μόνο στη δεξιά πλευρά από τότε που ξεκίνησε να μεταφέρει τους πρόσφυγες και ακόμα μέχρι χθες δεν έχει βαφτεί το σινιάλο της ΑΝΕΚ στην αριστερή πλευρά της τσιμινιερας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ο Κυδωνας που είναι στον Πειραια, έστω το Galaxy, δεν έχουν σαλόνια για κοπή πίτα;

 

Στο Blue Galaxy δεν γίνεται, καθώς δεν θεωρείται "κρητικό έδαφος". Άρα μόνο σε πλοίο της ΑΝΕΚ, όπως συνηθίζεται τα τελευταία χρόνια. Όμως απ' τη στιγμή που έμεινε το Έλυρος στα Χανιά, έπρεπε να γίνει στο Κύδων που είναι και καινούργιο πλοίο και πιο εύκολη η πρόσβαση και δεν έχει γίνει ξανά στο παρελθόν κοπή πίτας εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο ''χοντρούλης'' σήμερα στη Μυτιλήνη, επιτέλους με το σινιάλο της ΑΝΕΚ στην αριστερή πλευρά της τσιμινιέρας.

 

 

gallery_2463_557_1061261.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά το Ελ. Βενιζέλος έβαλε πλώρη για Ελευσίνα. Για Καβάλα θα φορτώσει το Ν. Μύκονος που μόλις έφτασε Μυτιλήνη.

 

 

Ο Βενιζέλος αναμένεται αύριο το πρωί στην Ελευσίνα. Το βράδυ είναι να φτάσει στο ίδιο λιμάνι και το Πάτμος (που αύριο υποτίθεται έχει εμπορικό δρομολόγιο), ενώ το terajet, μετά από παραμονή καποιων ωρών στον Πειραιά, επιστρέφει μάλλον Χίο. Χθες σε καποιο βραδινό δελτίο είχε αναφορά ότι θα γίνει ένα camp στην ευάερη και ευήλια αλάνα των ναυπηγείων Σκαραμαγκά (ντεπό λέγεται; ), πρώτα με σκηνές και στη συνέχεια με container.

 

ηταν για δεξαμενισμό ο beni;;το μεσημέρι περνούσε το στενό του περάματος ερχόμενος από τον κόλπο της Ελευσίνας

  :ph34r:

Όχι απλά ξεφόρτωσε εκεί τους πρόσφυγες και τους μετανάστες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ο μπενυ πηγε μυτιληνη τελικα και τωρα παει βολο

Φτανει αυτή τη στιγμη το πλοιο στο Βολο.

Πρεπει να είναι η πρωτη φορα που πηγαινει ,μιας και δεν πρεπει να εχει πιασει το Βολο ουτε σε καμια από τις κρουαζιέρες που εκανε πριν μερικα χρονια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...