Jump to content
Shipfriends

H Γωνιά του Γραφίστα


George

Recommended Posts

...αυξήση της μεταφορική ικανότητας των CORAGGIO,AUDACIA,TENACIA, που έχουν ήδη κατασκευαστεί μεταξύ 2007 και 2008 από τα ναυπηγεια της Τοσκάνης .Ειδικότερα, το έργο θα καλύψει τα deck 5, 6 και 7 των 3 πλοιων και θα επιτρέψει, με ένα τμήμα- μπλοκ των 13 μέτρων μήκους...

Δεν αλλαζει και πολυ η εξωτερικη μορφη των πλοιων.Εδω η original φωτο.

post-709-128326989236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Μια μετασκευη στο ποδι,να εχουμε μια ιδεα για το τι μπορουμε να δουμε.Ε ρε και να ξεπροβοδιζει στο λιμανι της Μυτιληνης αυτη η τσιμινιερα με το ΟΜΗΡΟΣ στην πλωρη:D,πεστε μου ποιος θα ξαναμπει στο ΛΙΣΣΟΣ:P:D(original pic)

post-709-128326992234_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να ξεπροβοδιζει στο λιμανι της Μυτιληνης αυτη η τσιμινιερα με το ΟΜΗΡΟΣ στην πλωρη:D,
Μακάρι! Θα είναι ένα σημαντικό βήμα για τον εκσυγχρονισμό του ακτοπλοϊκού μας στόλου...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως πρεπει να μην εχει τις μαυρες λουριδες στα παραθυρα και το πιο σημαντικο,η Κρητη στο φουγαρο πρεπει να ειναι ευθεια

Και η μανια συνεχιζεται:D Την παιδευα αρκετο καιρο αλλα επιτελους την καταφερα και μ αρεσει πολυ!original pic

ariawhite.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να δουμε για να δουμε... Αν καποιος εχει καλυτερη προταση (που σιγουρα θα εχει γιατι απο photoshop δε σκαμπαζω πολλα) ευπροσδεκτη

post-23-128326997478_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για τσεκαρετε μηπως το βαψουν ετσι:D
Καλού κακού δεν κάνεις και ένα ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ με τα σινιάλα της ΑΝΕΚ?:D Ποιός ξέρει τι σου επιφυλλάσσει το αόρατον μέλλον?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΝΗΡΕΑ δεν το κανεις εσυ:D,οχι τιποτα αλλο αλλα θελει δουλιτσα το πραγμα(να πετυχεις τους σωστους χρωματισμους στο μπλε,να ισιωσεις την Κρητη στην τσιμινερα:P).Παντως συμφωνω οτι δεν αποκλειεται να δουμε το ΧΙΟΣ με τα χρωματα της ΑΝΕΚ καποια στιγμη(και νομιζω οτι παλι ομορφο θα ειναι;)).

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρετε μηπως το βαψουν ετσι:D(original pic)

[ATTACH]9992[/ATTACH]

Δεν ειναι κι ασχημο ε? :rolleyes:

Καθόλου άσχημο θα έλεγα. Το 'χει ο φίλος XIOS το ταλέντο, να ομορφαίνει ακόμα περισσότερο τα ήδη πανέμορφα παπόρια :D.

Μία μικρή ένσταση μόνο. Θα έπρεπε κατά την γνώμη μου το μπλε να ανέβει ένα step πιό πάνω, να καλύψει δηλαδή όλη την πλώρη με την ανάλογη προς τα πίσω επέκταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το εκανε βρε συ. :D Ολα τα βαπορια της HSW μεχρι το πρωτο γκαραζ ειναι βαμμενα. Δες και τα Saoπλοια που ειναι μεχρι πανω ποσο ασχημα φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζω οτι χρειαζεται να αφηνεις ενα 'χειλακι':p ασπρο απο πανω γιατι διαφορετικα δεν φαινεται τοσο ωραιο.

Εγω παντως το ΛΙΣΣΟΣ το καραγουσταρω ετσι,κ με ενα επιπλεον μπαλκονι στην πλωρη(αφου η γεφυρα πηγε πιο πανω).Βεβαια ας μην μιλησουμε για ξενοδοχειακο και μηχανες...ειναι αλλη ιστορια:D

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες απλα το αδικουν. Απο κοντα ειναιι φοβερο, εντελως διαφορετικο απο οτι ξερουμε, ογκοδες και επιβλητικο. Για μενα ειναι πλεον o king των ταχυπλοων.

O King των ταχυπλοων:D,χωρις νομιζω να τον αδικει η φωτο.Θελω να δω πως θα κανουν τις τσιμινιερες τελικα,εγω εδωσα λιγο highspeed στυλακι.original pic

post-709-1283269995_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...