Jump to content
Shipfriends

H Γωνιά του Γραφίστα


George

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mε λιγη παραπανο επεξεργασια που εκανε ο φιλος μου μεντιτερενια βγικε το παρακατω αποτελεσμα.Του εβαλα και δυο καταπελτες του παει :D

nefeli19907dl4.jpg

Και με λιγο τραβηγμα.....

nefeli199072dq0.jpg

Μου φερνη προς τα κρητη 1 -2

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα δημιουργιμα μου :D Ειναι ενα κρουαζιεροπλοιο των ονειρων μας σε εκδοση λιμουζινας:D Aς σας δοσο μια ιδεα......

2003959758362439013rsng0.jpg

Και σε τιτανικου style :D

2003959758362439013rs3ke5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καθομαι νυχτιατικα και γελαω μονος μου με τις ιδεες σας.Πραγματι φιλε Ανεκ εισαι πολυ μπροστα...καραβι λιμουζινα.Θα κατεβαζει βαρκες σε ολα τα λιμανια...λιγο ταλαιπωρια για το πληρωμα αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα...Λουσα και κυριλα δεν θελετε..?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω γιατί δεν ανακοινώθηκε, αλλά το "La Suprema" το αγόρασα εγώ τελικά, δεν είχα τί να κάνω κάποια χρήματα, ήθελα να ξοδέψω ;)

Του άλλαξα χρώματα, το μετονόμασα, ύψωσα και τη γαλανόλευκη, μα δεν ξέρω που να το βάλω να κάνει δρομολόγια! :P

Να το πάω στα Χανιά? :D Να έχουν κι αυτά ένα ξαδερφάκι Palace!

(Τα παιδία παίζει!)

post-1257-128326973488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι που να χωρεσει στη Τηνο? Στη συρο και τη Μυκονο χωραει.

Ενα αλλο δρομολογιο ειναι Συρο - Μυκονο - Παρο - Σαντορινη - Μυκονο - Συρο - Πειραια ;);):P

Να δεις εκει τουριστριες και φορτηγα.

Link to comment
Share on other sites

Άν -λέμε τώρα- δεν πωλούνταν στην ΑΝΕΚ η HSW, θα προτιμούσα τα αδέρφια του Cruise Roma να ερχόντουσαν στην Ηγουμενίτσα (όσον αφορά τα χρώματα, γιατί σα brand name της ΜΙΝΟΑΝ είναι πιο δυνατό) έτσι:

post-1257-12832697349_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια "φανταστική" εκδοχή του εξπρές σαντορίνη όπως θα ήθελα πολύ να το δώ κάποια στιγμή.. (ευσεβείς πόθοι)

φυσικά καμία σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα....

post-1519-128326974287_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν το πλοίο να κάνει μια άνευ προηγούμενου μετασκευή...με τσιμινιέρες στην πλώρη...σαν κέρατα !

post-425-128326974323_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
εστω κ αν φορεσει διαφορετικα σινιαλα:(

Λειπει μονο η μυγα:DΤο δοκιμασα και με τις μαυρες ριγες στα παραθυρα,αλλα μονο ετσι βγαινει καλυτερα.Φανταστειτε να της κανουν ριγες αλα ΠΡΕΒΕΛΗΣ για να σπασουν την μονοτονια του ασπρου...:eek: Τεσπα,κριμα τα νιατα κ ομορφια....

ΥΓ.Δεν εχω φτιαξει ολο το μοντελο,η αλλη πλευρα ειναι ακομα HSW:D,οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να το ανεβασω στα add-on.

post-709-128326978934_thumb.jpg

post-709-128326978936_thumb.jpg

post-709-128326978937_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
η μετασκευη θα μπορουσε να ηταν καλυτερη.

Για την πρυμη ειναι γνωστα-καλυτερα να ειχε ολη το ιδιο πλατος(και οχι το μπαλκονι να εξεχει)και ισως πιο ωραιο τελειωμα.

Μετα παμε στις 4 τσιμινιερεςB)Οι μεγαλες στις θεσεις των μικρων,ετσι πρεπει να ειναι πιο ομορφο.

Ο τρουλος-σαλονι πανω απ την γεφυρα και προς τα πισω,να φυγει τελειως,τι εικαστικη παρεμβαση ειναι αυτη...:eek:

Τελος,η γεφυρα ενα deck πιο ψηλα;)

Για να τα δουμε ολα αυτα μαζι...Πριν και μετα:

post-709-128326979899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το πλοίο έχει ξεκινήσει από την Πάτρα για τον Πειραιά για την ετήσια του συντήρηση και το βάψιμο του φυσικά στα νέα χρώματα της ENDEAVOR.

Ομολογώ πως περιμένω με ενδιαφέρον το αποτέλεσμα...

Μπαααααα... Τελικά δεν λέει. Πιό όμορφο ήταν πριν (εννοώ πριν το .....βάψιμο) :D:D

post-929-128326980421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...