Jump to content
Shipfriends

H Γωνιά του Γραφίστα


George

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κι εγώ πιστεύω ότι η εταιρία θα δημιουργήσει 2 ορόφους ξενοδοχειακό με το δεύτερο ντέκ να βρίσκεται στο ύψος της γέφυρας!!! Και φυσικά τα 2 μεγάλα γκαράζ για φορτηγά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αξιοποιώντας κάθε διαθέσιμο στοιχείο, θεωρώ πως η βέλτιστη επέμβαση είναι αυτή. Για το μόνο στοιχείο που δεν είμαι σίγουρος, είναι το παραπέτο της πλώρης, το οποιο αν επεκταθεί χρησιμοποιώντας τα ήδη υπάρχοντα, θα είναι πολύ χτισμένο και δεν μου αρέσει ούτε οπτικά.

Ας πάρουμε μία γεύση:

 

GQ1.png

GQ2.png

GQ3.png

GQ4.png

GQ5.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 6/10/2022 at 9:39 AM, JTEDimandix said:

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο topic, αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να το γράψω προκειμένου να το μοιραστώ μαζί σας. Χθες βράδυ, λοιπόν, είδα στον ύπνο μου ότι αποβιβαζόμουν στη Σούδα από κάποιο Bluestarάκι (Νομίζω το Galaxy) και την ώρα που περίμενα το λεωφορείο για Ρέθυμνο (;) είδα στο βάθος (περίπου εκεί που ήταν δεμένο το νυν Κέρκυρα Εξπρές) τον Πρέβελη. Από αριστερά ήταν κανονικότατα, με τα σινιάλα της ΑΝΕΚ και την Κρήτη στο φουγάρο, κλπ., όταν όμως το είδα από δεξιά ήταν βαμμένο μπλε και το κείμενο στην πρύμνη (Που λέει το όνομα του πλοίου και το λιμένα νηολόγησης από κάτω) ήταν γραμμένο στην κλασσική γραμματοσειρά της Blue Star. (Στο ίδιο στιλ με τον Διαγόρα, απλώς με την "επίσημη" γραμματοσειρά). Δεν θυμάμαι, αλλά κατά πάσα πιθανότητα είχαν βάλει και άλλα διακριτικά της BS (Πχ το μπλε αστέρι στο φουγάρο και το κείμενο στις μπάντες.). Λέτε αυτό να σημαίνει κάτι όσον αφορά το μέλλον του;

Δεν είναι και το δυνατό μου σημείο το Photoshop, αλλά από ότι βλέπω δεν του κάθονται και άσχημα τα χρώματα της BS

 

prevbloustar.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 8/28/2022 at 3:53 AM, SuperRunner said:

Κάντε το με photoshop στα κίτρινα...

You're welcome😉

Υ.Γ Συγνώμη που δεν χρησιμοποίησα photoshop, αλλά η ιδιομορφία των σινιάλων του σε συνδυασμό με την απίστευτη κούρασή μου δεν μου επέτρεψαν να κάνω κάτι καλύτερο.

Υ.Γ. 2 Η εικόνα είναι αυτή και την χρησιμοποίησα καθώς με βολεύει καλύτερα από το πλάι. 

VOUNODILEVANTE.png

Edited by JTEDimandix
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παλιοτερα καποιος απο δω ειχε ανεβασει σαν concept το fedra ii, το ξεκαθαριζω απο τωρα δεν ειναι δικο μου απλως το πηρα και του αλλαξα τα σινιαλα.Στην μελλοντικη ikarian sea lines ως ydra

post-2698-0-01766800-1296171380.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 9/3/2023 at 3:02 AM, Power_Jet said:

το Blue Horizon (Ψηλορείτης)

Εγώ πάλι λέω να βάλουν το όνομα του μεγάλου Χανιώτη πολιτικού😁 Ποιος δεν θα ταξίδευε με αυτό (ΥΓ Συνιστώ σε όσους ταξιδεύουν να κάνουν κι ένα ευχέλαιο καλού κακού😉)

Φωτο από τα Commons)

ε.png

Edited by JTEDimandix
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οποίος έχει πρέπει πάντως ας κάνει ένα blue Horizon σε ανεκ χωρίς ρίγα 

 Ένα fossen σε super fast 

και ένα Aidaaura σε Celestyal 

Edited by Petros P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...