Jump to content
Shipfriends

H Γωνιά του Γραφίστα


George

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To παρακανες νομιζω,αμα γινει τετοια κουτα θα παρει την πρωτια ασχημια κ απο το ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΝΑ.Εγω νομιζω οτι θα γινει πολυ ομορφοτερο.Με στρογγυλο καθρεφτη με χωνευτες βαρκες κτλ.Ενα ωραιο Cruise Ferry.Βεβαια μπορει να γινει κ πολυ ασχημο,αλλα οχι τοσο οσο μας το παρουσιαζεις,ελπιζω τουλαχιστον :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φινετσάτη η μετασκευή σου αλλά γιατί δεν έβαλες τα σινιάλα της ΣΑΟΣ;:D Μάλλον επειδή τέτοια μετασκευή μόνο η HSW θα μπορούσε να κάνει και όχι η ΣΑΟΣ:D

Link to comment
Share on other sites

Eνα μεγαλο ονειρο, το εκπληκτικο Suzuran στα χρωματα της HSW.

Καραβι απιστευτο το οποιο ηταν και πλοιο της χρονιας του 1996, συνομιλικο της Αριαδνης, αλλα 4 μετρα μεγαλυτερο και με υπηρεσιακη ταχυτητα 29 κομβων...

post-331-128326969915_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε μου .voyager πολύ καλή η δουλειά σου από γραφιστική - σχεδιαστική άποψη.

Εγώ πάντως από καθαρά καραβολατρική και αισθητική σκοπιά, το προτιμώ προ της δικής σου ...μετασκευής.:P

Link to comment
Share on other sites

Τhanks!

Mε τη γενιά "Superfast" μεγάλωσα, οπότε η "σκοπιά" μου θα είναι αντίστοιχη, καταλαβαίνεις (όσον αφορά το "αισθητικά").

Πάντως, πρώτη φορά το επιχειρώ :P

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην minoan7 πολυ καλη η φωτο σου κ φαινεται σε ολο του το μεγαλειο,το χαρισμα της ομορφιας-αρχοντιας που εχει αυτο το βαπορι.Θα ελεγα πως προκαλει τον ιδιο εντυπωσιασμο που σου δημιουργει κ η ΑΡΙΑΔΝΗ(ισως να βοηθουν πολυ κ τα χρωματα:)).

Κατα δευτερο μ αρεσει πολυ η 'μετασκευη' σου voyager κ ειμαι κ εγω λατρης της σχολης που αναφερεις!Ελπιζω να την δει καποιος ναυπηγος που δουλευει για τη HSW κ να του μπουν ιδεες.

Μακαρι να ταξιδεψει καποτε στο αιγαιο!Εξαλλου η ΑΡΙΑΔΝΗ ψαχνει για γαμπρο....:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά τη... "μετασκευή" του Hellenic Voyager, έκανα άλλη μια! :P Αυτή τη φορά του Pasific Express, αδελφού του Mega Express 5 (υποτίθεται στα χρώματα της "Hellenic Seaways" και με το όνομα "King Minos"! :P)

post-1257-128326970367_thumb.jpg

post-1257-128326970371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Ηellenic Voyager εξω απο τον Πειραια μεσα απο καμπινα του Αριαδνη η φωτογραφια στις 7/11/2007

hellenicvouhh1.jpg

Δανειζομενος την πολυ ομορφη φωτογραφια του φιλου MINOAN 7 να πως θα μπορουσε να ακολουθησει περιπου τα χναρια του Αριαδνη με 3 μονο αλλαγες.(Φουγαρο,πλωρη,πρυμνη)

post-1399-128326970381_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και καλυτερη οφειλω να ομολογησω.Δυστυχως δεν την ειχα προσεξει...Οσο για το παραπανω Νταλιανα,δυσκολα o Aγουδιμος θα παρει σχεδον νεοτευκτο πλοιο.Πρεπει να περασουν χρονακια μεχρι να παλιοσουν τα ''Παλατια'' και μετα ισως υπαρξει αγορα.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...