Jump to content
Shipfriends

Cat I (IMO 9106211)


cpt_hcp

Recommended Posts

Θα μετονομαστεί σε CAT I με σημαία Κύπρου. Η μονοβάπορη είναι η Plaxiven Consulting Ltd με έδρα την Κύπρο και διεύθυνση Αιτωλικού 8, Πειραιάς. Φαντάζομαι σύντομα θα ξέρουμε και σε ποιον ανήκει το πλοίο. 

Edited by Ssiap21
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Νομίζω μετονομάστηκε ήδη από την 1η Ιουνίου. Αιτωλικού 8 είναι είναι ένα flashy κτίριο με τζάμια-καθρέφτες που βρίσκεται στην πίσω πλευρά του Μεγάρου Καραγεώργη, αν δεν με απατά η μνήμη μου. Αλλά δεν θυμάμαι ποιές άλλες εταιρείες εδρεύουν εκεί. 

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Το Cat I βρίσκεται δεμένο στο μωλο της ΔΕΗ χωρίς ίχνος εργασίας στο πλοίο.

On 6/18/2019 at 11:21 AM, Ssiap21 said:

Θα μετονομαστεί σε CAT I με σημαία Κύπρου. Η μονοβάπορη είναι η Plaxiven Consulting Ltd με έδρα την Κύπρο και διεύθυνση Αιτωλικού 8, Πειραιάς. Φαντάζομαι σύντομα θα ξέρουμε και σε ποιον ανήκει το πλοίο. 

Ο νέος πλοιοκτήτης είναι ο κ. Γιαλοζόγλου

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει ανοίξει ο αριστερός καταπελτης.. Και επίσης στην αριστερή μεριά της πρύμης πάνω στη γωνία φαίνεται να έχει τριφτει το χρώμα και να έχει εμφανιστεί η λαμαρινα.. Αραγε τώρα να έγινε? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 9/17/2019 at 3:01 PM, Petros P said:

Εγω πιστεύω χωρίς να είμαι σιγουρος οτι ειναι η Seajets απο πίσω,μονο και μονο απο θέμα κάποιας συγγένειας :)

Δεν είναι απλά "κάποια" συγγένεια.. 

Υπάρχει αυτή η περίπτωση αλλά για να δρομολογηθεί από το Μάριο στην  Ελλάδα πρέπει να πληρώσει και το ΦΠΑ (ω ναι..) εξου και ότι χάλασε η δουλειά με το πρώτο αγοραστη. Μια άλλη περίπτωση είναι να (επανα) δραστηριοποιηθει ο Γιαλοζογλου στα επιβατικά αλλά εντός της δικιάς του έδρας (WAF) η να το βάλουν (Μάριος η Γιαλοζογλου) με ναύλωση κάπου έξω. 

Η τελευταία και καθόλου απίθανη είναινα εγινε η αγορά για άλλους σκοπούς.. που μόνο ο καινούργιος ιδιοκτήτης δύναται να γνωρίζει.. Και ο νοών νοειτω

Link to comment
Share on other sites

To πλοιο εχει τριφτει σε ολη την δεξια του μερια και στη μιση αριστερη.

Σημερα εδεσε διπλα του το ΜΑΡΙΑ ΟΛΓΑ και εκοψε την θεα στο πλοιο αλλα ας το δουμε οσο φαινεται για να εχουμε και μια εικονα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...