Jump to content
Shipfriends

Cat I (IMO 9106211)


cpt_hcp

Recommended Posts

4 hours ago, Petros P said:

Σχετικά με τον πλειστηριασμό του πλοίου εχω μάθει οτι πήγαν μερικοί και το είδαν . Άραγε να ειναι η ώρα του ;

Ξέρουμε σε τι κατάσταση διατηρείται ;

 

Φιλος που διατηρεί μεγαλο s&p μαγαζακι μου ειπε οτι εχει γινει ηδη pre auction agreement (το εκλεισε εκεινος), με τη τραπεζα και η πωληση ειναι σχεδον τελειωμενη..να πω παντως την αληθεια με παραξενευει που δεν παει για παλιοσιδερα γιατι εγω μονο ταχυπλοο δεν το λεω ουτε καποιο αλλο προσον βρισκω..βεβαια περι ορεξεως.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ίσα ίσα που (δε) θα συνέφερε λόγω του βάρους  γιατι κανείς δεν ξέρει τι είδος αλουμινίου ειναι ακριβώς οσο δύναμαι να ξέρω.Κάτι λιγότερα απο 2 εκ. θα το έκλεισαν λογικα.

Link to comment
Share on other sites

 

XS 1. 7 μου είπε οτι ειναι η τιμη περιπου.. Θα ξερω περισσότερα συντομα γιατι μου τα ειπε στο ποδι.μη φανταστεις οτι η τιμες αλουμινιου στη Τουρκία ειναι τιποτα εξωπραγματικο.. Επισης απο αλλη μερια ακουσα οτι το ΑΛΚΥΩΝ προσπαθει να το σκοτωσει η τραπεζα για 6-7 κατοστάρικα.. Και δεν θα μου κανει εντυπωση να το παρει κανενας Μαριος και να το δρομολογησει του χρόνου.. 

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

τι εγινε το κρατας μυστικο μην χαλασει η πωληση χαχααχαχαχααχχχχααχ

 

αμα εχει εναμιση μυριο αγορα και τεσσερα επισκευη και οτι αλλο βγαλη καλο κουραγιο

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

@Nereus εδώ γράφουμε πολλές φορές κάποια πράγματα που θα μπορούσαν να ειχαν μείνει P&C ,αλλα τα ρημαδοστόματα ειναι πολλά.

Επειδή broker είμαι και εγώ, πολλές φορές πράγμα που το κρατάω επτασφράγιστο ,το γράφει κάποιος εδω μέσα .

Και δε του κρατάω κακία :) :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λιγο off topic.

το να αγοραζουν οι τραπεζες εκποιουμενα περιουσιακα στοιχεια (κυριως ακινητα, πλοια, αλλα και αλλες προσοδοφορες απαιτησεις, πχ πνευματικα δικαιωματα κλπ), ειναι παλια πρακτικη, που εχει γενικευτει τα χρονια της κρισης. η λογικη ειναι το καθαριζω τωρα και το μεταπωλω οταν η αγορα ομαλοποιηθει και οι αξιες ανεβουν

οταν κατι αγοραζεται στον πλειστηριασμο, αγοραζεται καθαρο (με τις γνωστες εξαιρεσεις για τα πλοια και το ΝΑΤ). 

αν ηταν να παει για scrap, η τραπεζα θα το παραταγε. προφανως εκτιμουν οτι θα εχει καλυτερες μερες.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2018 at 1:13 AM, Nick the Greek said:

Κι επειδή οι τράπεζες δεν κάνουν οπερέσιο πλοία, πες μας και που θα καταλήξει το πλοίο, σμηνίτη Τρύφωνα Σπιουνέα :D

Ρωτα το PetrosP

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε μια αγγελία του car.gr φαίνεται το Αλκυόνη προς πώληση που έχει μπει πριν δυο μήνες, αλλά το σημαντικότερο είναι η σημείωση που έχει ότι:

Quote

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 24 ΚΟΜΒΟΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΟΓΙΟ TIMH 4,000,000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ 50 %

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2018 at 6:14 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Σε μια αγγελία του car.gr φαίνεται το Αλκυόνη προς πώληση που έχει μπει πριν δυο μήνες, αλλά το σημαντικότερο είναι η σημείωση που έχει ότι:

 

 

αυτο εκει θα βουλιαξη

Edited by proud_ionian
τεχ βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...