Jump to content
Shipfriends

Προσάραξη του MED CERKEZKOY στις Δυτικές ακτές της Τήλου || 24.02.2023


Recommended Posts

On 10/12/2022 at 7:05 PM, Nick the Greek said:

Ο φίλος μου ο Notre Dame 100 Portes ανέβασε ήδη μια φωτογραφία του Med Cerkezkoy (IMO 9147215). Εγώ θα ανεβάσω μία ακόμη επειδή μου έκανε εντύπωση το φουγάρο του, το οποίο είναι βαμμένο στα χρώματα της MSC. Κομματάκι περίεργο αυτό μια και το πλοίο φαίνεται μεν να ανήκει τελικά στην MSC αλλά η διαχείρισή του είναι εξ' ολοκλήρου σε μια Τούρκικη εταιρεία που λέγεται Medlog Shipping. Ναυπήγηση 1998 στο Santierul Naval(513) στην Constanta της Ρουμανίας με μηχανή ΜΑΝ. Πρώτο του όνομα το Stadt Dusseldorf(1998) και εν συνεχεία Sea-Land Guatemala(1999), Stadt Dusseldorf(1999), EWL Curacao(2003), Stadt Dusseldorf(2008), King Jacob(2013), MSC Isabelle(2015), ενώ το σημερινό του όνομα το πήρε το 2017.   

Το Med Cerkezkoy πρέπει να έχει προσαράξει δυτικά της Τήλου.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Το Τουρκικο Feederaki MED CERKEZOY προσάραξε με17 άτομα πλήρωμα Δυτικά της Τήλου. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κίνδυνος βύθισης.

 

https://www.protothema.gr/greece/article/1343586/tilos-prosaraxi-tourkikou-ploiou-me-17-atoma-pliroma/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR35PYavvjJbocJYevZeus7EAGApL-QULIQM4lBWr6_GngtkSyUo-oVq748#Echobox=1677230266

Το πλοίο είχε αποπλεύσει από Πειραιά για Λαττάκεια Συρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Προσάραξη του MED CERKEZKOY στις Δυτικές ακτές της Τήλου
  • Nick the Greek changed the title to Προσάραξη του MED CERKEZKOY στις Δυτικές ακτές της Τήλου || 24.02.2023

Τα ωράρια σε αυτά τα feederάκια είναι εξοντωτικά, επιπέδου άγονης. Μικρές παραμονές στα λιμάνια, πολύ μικρά ταξίδια από λιμάνι σε λιμάνι, συνέχεια σταμπάι και λίγο πλήρωμα. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...