Jump to content
Shipfriends

Μοντελισμός & Πλοία (πραγματικά μοντέλα, 3D κλπ.)


Angelos

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 599
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελος με το Ν.ΧΙΟΣ...ουφ!Διαθετουμε γεφυρα,προπελες,τιμονια,rescue boats(+2 πισω απ την γεφυρα),υποτυπωδη καγκελα(απλα κατι να φαινεται στο ματι..) για να μην πεφτουν οι επιβατες στην θαλασσα:D,radar,φωτα νυχτος,βολβο φτυστο με τον αληθινο,αγκυρες,εεε....αυτα!

Δεν διαθετουμε καταπελτη(μου εσπαγε τα νευρα ο χειροκινητος),οργανα εις την γεφυραν,εσωτερικους χωρους(παρακαλουνται οι επιβατες να παραμεινουν μονο στα εξ. deck:p) stabilisers και εμπειρο καπετανιο...;) Τ-Ε-Λ-Ο-Σ

post-709-128326973477_thumb.jpg

post-709-128326973479_thumb.jpg

post-709-128326973481_thumb.jpg

post-709-128326973483_thumb.jpg

post-709-128326973484_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το δευτερο υπαρκτο πλοιο μου και σας το παρουσιαζω

Ροδανθη λοιπον με τα <<νεα>> χρωματα της GA Ferries

Θα ανεβάσω περισσοτερες φωτος του πλοιου προσεχως.

post-1399-128326973754_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν ειναι ευκολο να το κανεις λιγο ποιο φαρδυ και να αλλαξεις την κλιση στην πλωρη. Κατα τα αλλα πολυ καλο. Αντε αμα κανεις 2-3 ακομα θα κανεις παπαδες :D:D

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ολοι οι μοντελιστες δουλευουμε πυρετοδως:) Πολυ καλες και προσεγμενες δουλειες βλεπω οποτε δινω τα συγχαρητηρια μου! Εγω ανοιξα παραθυρο στο παρελθον και κανω ενα πλοιο,που οπως ελεγα μικρος(χαρα γεματος...) '' ανοιγει το στομα του και τρωεει τα φορτηγα..'' :D (επειδη επεφτε με την πλωρη στον ντοκο και ανοιγε το visor).To πρωην καμαρι 'μας' λοιπον...

post-709-128326973763_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

merikes photos apo to MV Zenith ...

Ωραία τα shots από το ΖΕΝΙΤΗ φίλε henry αλλά (με το συμπάθιο) είναι ιεροσυλία για το πλοιο να μην φέρει τα original σινιάλα με την κλασσική μπλέ ρίγα της celebrity και το λευκό Χ στο φουγάρο. Είναι σαν να κάνεις τον Απόλλωνα με τα σινιάλα του Αρκουμάνη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Θρύλος των Επτά Θαλασσών δεν πωλείται και δεν τεμαχίζεται. :D

Αντίθετα τον δρομολόγησαν στα Δωδεκάνησα για να μαζέψει όλο το χαρτί.:D

Τρομοκρατημένοι οι ανταγωνιστές του, όμως, δεν έμειναν με σταυρωμένα χέρια. :D

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπη Παλας με 28,5 κομβους

Μπορει το βαπορι αισθητικα να μην προσφερει τιποτα εχει ομως απο τις ποιο ωραιες γεφυρες :D:D

post-23-128326973877_thumb.jpg

post-23-12832697388_thumb.jpg

post-23-128326973882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη δουλειά Neptune συνέχισε και εσύ οπως και ο φίλος Mediterranean την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

Dear maiko I think by working hard you will be better and better.If MSC ORCHESTRA is one of your first jobs is good, although you can do better thinks on google sketch up. Keep on ship modeling :D

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με καθε επιφυλαξη πως παρομοια δουλεια (MSC ORCHESTRA)

εχει κανει και ο φιλος Henry14 και αρκετα ομορφη θα ελεγα.Εντυπωσιακο το Παλατι σου Neptune οπως και καθε σου δουλεια αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΠΤΑΝΗΣΑΡΑ the one and only. Το βλεπει το ΤΑΝΙ και τρεμει :D

Πλωρη σπαθι

πρυμη στρογγυλη

και πορτα της γεφυρας μονιμως ανοιχτη ;)

Οταν με το καλο ολοκληρωθει εντελως το μοντελο (μπουνε δηλαδη βαρελακια, ρανταρ, χειριστηρια κτλ) θα ειναι διαθεσιμο για παιχνιδι μεσω του shipfriends:). Προσφορα του Neptune γιατι με πετυχατε στις καλες μου

post-23-12832697392_thumb.jpg

post-23-128326973921_thumb.jpg

post-23-128326973922_thumb.jpg

post-23-128326973923_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να δωσω τα συγχαρητηρια μου,σε ολους τους virtual μοντελιστες για τα πολυ ομορφα πλοια τους;)Εγω,με βαση και το κλιμα των τελευταιων ημερων,βρισκομαι πλεον σε ενα εικονικο κοσμο(μιας και ο πραγματικος make me sick..)οπου,με νυχια και με δοντια,μια νεα εταιρια γεννηθηκε και δεν ανηκει σε κανενα 'σχημα'....:confused:

post-709-128326973933_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Στρατο μακαρι να ξαναβλεπαμε αυτα τα χρωματα...Το νησι μας ειναι παγκοσμιως γνωστο για την ναυτικη του παραδοση και για τους καταξιωμενους εφοπλιστες του,στην ναυτιλια...Παρολαυτα δεν εχει δικη του ακτοπλοικη εταιρια και μετα το πρωτο Ν.ΧΙΟΣ,εξαρταται απ τις ορεξεις αλλων εταιριων και τσεπων!

Αλλαξα λιγο τα σινιαλα στην τσιμινιερα,ωστε να γινεται αντιθεση με το 'πολυ' ασπρο.Την θεση της σφιγγας πηρε το γραφημα του νησιου...Νομιζω ειναι καλυτερο ετσι;)

ΥΓ. Αγαπητε Mediteranean πολυ ωραιος ο ΑΛΚΑΙΟΣ σου! Φαινεται σαν τον πραγματικο!

post-709-128326973945_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...