Jump to content
Shipfriends

Μοντελισμός & Πλοία (πραγματικά μοντέλα, 3D κλπ.)


Angelos

Recommended Posts

[ATTACH]6593[/ATTACH]

:oAυριο θα κάνω την πρώτη μου απόπειρα να ανεβάσω πλοίο στο forum.Ελπίζω να σας αρέσει και να ταξιδέψει σε πολλά pc:D

[ATTACH]6594[/ATTACH]

Το περιμένουμε πώς και πώς!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 599
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Την προηγούμενη βδομάδα βρέθηκα για λίγες μέρες στο Λονδίνο...

Γενικά σαν πόλη μου άρεσε αρκετά, αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό. Αν βρεθείτε στην πόλη, πέρα από το Βρετανικό Μουσείο και το Ναυτικό Μουσείο, θα σας πρότεινα να επισκεφθείτε και το Μουσείο Επιστημών, το Science Museum. Εκεί, πιο συγκεκριμένα στον 3ο όροφο, θα δείτε εκθέματα με θέμα την θάλασσα. Τί είδα στην γρήγορη επίσκεψή μου?

Μοντέλα πλοίων όλων των ειδών, από όλο τον κόσμο, που καλύπτουν μεγάλο μέρος της ναυτικής ιστορίας, από τις πρώτες κατασκευές αρχαίων λαών, μέχρι και σύγχρονα πολεμικά πλοία. Φυσικά δε μπορούν να λείπουν πλοία ελληνόκτητα ή πλοία που στην πορεία έγιναν ελληνόκτητα (Superfast2, Ανθή Μαρίνα, το Windsor Castle μετέπειτα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ Λ.). Μεταξύ άλλων υπάρχει και ένα μοντέλο ενός αμμοληπτικού πλοίου (που μας απασχόλησε σαν θέμα πριν λίγο καιρο) και το μοντέλο του πρώτου πλοίου που χρησιμοποίησε πυρηνική ενέργεια για την κίνησή του, του Savannah. Τέλος, στο κέντρο της αίθουσαν δεσπόζει ένα μοντέλο μήκους σχεδόν 4 μέτρων, του πρώτου Queen Elizabeth.

Στον ίδιο χώρο φιλοξενούνται μοντέλα μηχανών πλοίων όλων των τύπων, οι οποίες με το πάτημα ενός κουμπιού προσομοιώνουν τη λειτουργία τους.

Link to comment
Share on other sites

Να ήξερες τι ζημιά μου έκανες. Τον περασμένο Ιούνιο επισκέφθηκα το μουσείο και δεν τα βρήκα. Αποροφήθηκα απο τα αεροπορικά ευρήματα απο οτι φάινεται. :( Μπήκε ξανά στη λίστα προτεραιοτήτων μου μια δεύτερη επίσκεψη! Πάντως δεν θα μείνει έτσι αυτό! I'll be back soon με τον "πολεμικό μου" στόλο. :D

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη από όλους τους φίλους που περίμεναν τον Αδ.Κοραή.Λόγο ενός τεχνικού προβλήματος που προέκυψε το πλοίο θα είναι διαθέσιμο για download το προσεχές 2μερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικες φωτο απο το νεο μου μοντελο το SUPERFAST XII οπου φαινονται η γεφυρα το top deck αλλα και ενα μικρο πρυμνιαιο μερος του πλοιου

.

post-681-128326979504_thumb.jpg

post-681-128326979507_thumb.jpg

post-681-128326979508_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Attica που έχει βγάλει μικρά μοντέλα - ένα superfast και ένα bluestar - υπάρχει κάποια άλλη ακτοπλοική που έχει κάνει κάτι αντίστοίχο. Αν ναι, ξέρετε που μπορώ να τα βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι κατι μοντελακια σε μεγεθος οσο μια παλαμη ισως και λιγο μεγαλυτερα.Αν λεμε το ιδιο εχω δει να τα πουλανε στα μαγαζακια των βαποριων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα το Cruise Europa από την πρώτη μέρα....δεν θα το ανεβάσω ακόμα για να ζοριστούν μερικοί να το φτιάξουν....:P Μην τα θέλουν όλα έτοιμα:D:p

Εδώ μαζί με το αδεφάκι του, Cruise Samos της Hellenic Seaways:D

post-2195-128326979853_thumb.jpg

post-2195-128326979858_thumb.jpg

post-2195-128326979859_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα Κρουιζ βαφτηκανε πολυ ομορφα αλλα νομιζω οτι την παρασταση κλεβει το Σουπερφαστ 12 που δειχνει ενα απο τα καλυτερα μοντελα για το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Τα Κρουιζ βαφτηκανε πολυ ομορφα αλλα νομιζω οτι την παρασταση κλεβει το Σουπερφαστ 12 που δειχνει ενα απο τα καλυτερα μοντελα για το παιχνιδι.

Σαφώς....ο Μάνος πρέπει να το έχει κάνει με ακρίβεια χιλιοστού απ' ότι βλέπω;)....δεν μας λέει όμως και τι κάνει!!!:(

Που να δεις και το Cruise Elyros.....Αφού έπεσε στο χέρι μου Cruise, θα περάσει από όλες τις εταιρείες......:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια και εγω οπου να ναι τελειωνω με το SUPERFAST XII kαι μετα καποιο αλλο πλοιο θα βρω να ασχολη8ω.Οσο για το φιλο μου το ndimitr93 εχει κανει πολυ καλη δουλεια με τα CRUISE και τωρα που εμαθε καποια πραγματα θα κανει ακομα καλυτερα πλοια..

post-681-128326979861_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας εκανα και την πλωρη χωρις 'τριγωνακια'

Οντως,πολυ καλο το 12 αλλα και τα cruise.Εχω ομως μια απορια...,γιατι ndimitr93 σου βγαινουν τριγωνακια στην πλωρη,απ την στιγμη που το 'κουφαρι' cruise που ανεβασα πριν λιγες μερες,το εκανα χωρις...?

post-709-128326979862_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οντως,πολυ καλο το 12 αλλα και τα cruise.Εχω ομως μια απορια...,γιατι ndimitr93 σου βγαινουν τριγωνακια στην πλωρη,απ την στιγμη που το 'κουφαρι' cruise που ανεβασα πριν λιγες μερες,το εκανα χωρις...?

Μάλλον επειδή εκανα την κόκκινη λωρίδα.....δεν ξέρω....ξέρεις πως μπορώ να τα αφαιρέσω??

Link to comment
Share on other sites

Mιας και μιλαμε για κοκκινες λωριδες,μολις τελειωσα με το μικρο πρυμναιο καταπελτη και προχωραμε στους μεγαλυτερους..ΠΑΚΕΤΟΟΟΟ

Δειτε και μια φωτο.

post-681-128326979875_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πακετο ξεπακετο απ οτι βλεπω το αποτελεσμα αξιζει ;) Αντε υπομονη και οταν το δεις τελειωμενο θα ξεχασεις ολη την ταλαιπωρια.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω τα καλα σας λογια και συντομα το πλοιο θα ειναι ετοιμο για να τα πεταξετε μαζι του..Προς το παρον δειτε το πλοιο οσο το δοκιμαζα σημερα μεσα στο VS.

post-681-128326979886_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...