Jump to content
Shipfriends

Μοντελισμός & Πλοία (πραγματικά μοντέλα, 3D κλπ.)


Angelos

Recommended Posts

  • Replies 599
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Φίλε Χιοτη νομιζω οτι η δευτερη παραλαγγη του Χιος ειναι ομορφοτερη και πιο μοντερνα,αντιστοιχη με το σχέδιο του πλοίου.Ευχαριστώ όλους για τα καλα λόγια ομως θα προτιμουσα να ακουω και προτάσεις βελτίωσης των καραβιων μου διοτι οι κατασκευές μου γίνονται με φωτογραφίες πραγμα δύσκολο για πλήρη ταύτιση με την πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο του jet ferry της GA ferries σε κλιμακα 1\125 το οποιο ειχα φτιαξει το 2003 σε ενα μηνα και μακαρι να μην ηταν one off και να το μοιραζομουνα με τους φιλους shipfriends!

Καλα φοβερο... μηπως μπορεις να προτεινεις καμια τεχνικη η μηπως 3ερεις κανενα λινκ... γιατι σκεφτομαι κ εγω ν ασχοληθω μ το αντικειμενο... και συγκεκριμενα το λισσος της ανεκ...

ευχαριστω προκαταβολικα:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλα φοβερο... μηπως μπορεις να προτεινεις καμια τεχνικη η μηπως 3ερεις κανενα λινκ... γιατι σκεφτομαι κ εγω ν ασχοληθω μ το αντικειμενο... και συγκεκριμενα το λισσος της ανεκ...

ευχαριστω προκαταβολικα:):)

Λινκ για το άθλημα δεν θα βρείς εύκολα νομίζω ότι καλό είναι να το παλέψεις μόνος σου με ότι υλικά μπορείς για αρχή

post-323-128326973953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσεκτικη δουλεια ομως το βρισκω αρκετα τετραγωνο το σκαρι και τα φουγαρα.Προσπαθησε να τα κανεις καπως πιο καμπυλωτα και θα ειναι πολυ καλο νομιζω.Screenshot απο πλωρη υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Η πλώρη είναι πολύ πρόχειρη και προσπαθώ να τη διωρθοσω. άλλωστε είμαι νέος χρήστης και είναι ένα από αυτά που ξεκίνησα . μόλις πριν μια βδομάδα ξεκίνησα να μαθαίνω το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο το είχα πετύχει πριν αρκετό καιρό αλλά δεν είχα τη φωτογραφική μαζί μου. Χθες Σάββατο κατάφερα να το ξαναπετύχω. Το μοντέλο ανήκει στο πλοίο HMS Cornwallis. Τους ανθρώπους που ασχολούντε με το hobby θα τους βρείτε κάθε σαβατοκύριακο στο Canoe Lake στο Portsmouth. Οι βόλτες γύρω απο τη λίμνη είναι πάντα δωρεάν!! Το θέαμα είναι μοναδικό! :eek: Η σελίδα του group είναι : http://www.pmbdt.co.uk/

Επειδή δεν υπάρχει ανάλογη κατηγορία στο gallery τα κάνω attach εδώ. Όποιος τις θέλει σε καλύτερη ποιότητα ας μου πει :)

post-1058-128326974275_thumb.jpg

post-1058-128326974278_thumb.jpg

post-1058-12832697428_thumb.jpg

post-1058-128326974281_thumb.jpg

post-1058-128326974283_thumb.jpg

Edited by thanosp
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει ανάλογη κατηγορία στο gallery τα κάνω attach εδώ. Όποιος τις θέλει σε καλύτερη ποιότητα ας μου πει :)
Η σχετική κατηγορία δημιουργήθηκε. Είναι αυτονόητο, ότι δεν αφορά τον κατ'οίκον μοντελισμό.
Link to comment
Share on other sites

Α ρε κουκλα ατελειωτη....!Εννοειται οτι σου παει μονο το κοκκινο 'κραγιον'...:D Neptune ποσταρε και την δικια σου να κανουμε συγκρισεις:P

post-709-128326974348_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Επειδή μου αρέσουν πολύ τα μοντέλα (νομίζω ότι θα αρχίσω και εγώ τις προσπάθειες) που σχεδιάζετε και θα ήθελα να βλέπω βιντεάκια από τα μοντέλα σας, που είναι σχεδόν επαγγελματικά, που μπορώ να τα βρώ; Βρήκα μερικά στο utube, μόνο αυτά υπάρχουν; Μήπως θα μπούρουσε κάποιος να μου πει περισσότερες διευθύνσεις ή να μου στείλει μερικά; Στο Πανεπιστήμιο χρησιμοποιούμε το Cinema4D για τρισδιάστατα, το γνωρίζει κανένας να μου πει αν αξίζει να προσπαθήσω τον σχεδιασμό πλοίων σε αυτό; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...