Jump to content
Shipfriends

Superstar Libra (IMO 8612134)


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Στα χαρτιά ο πλοιοκτήτης έχει αλλάξει, είναι πια η Flash Maritime Ltd, με έδρα τις Νήσους Μάρσαλ. Το παράδοξο είναι πως η Flash Maritime Ltd φαίνεται σαν care of Hellenic Seaways Single Member Maritime SA. Φαντάζομαι πως πρόκειται περί της λάθος ελληνικής εταιρείας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nick the Greek said:

Στα χαρτιά ο πλοιοκτήτης έχει αλλάξει, είναι πια η Flash Maritime Ltd, με έδρα τις Νήσους Μάρσαλ. Το παράδοξο είναι πως η Flash Maritime Ltd φαίνεται σαν care of Hellenic Seaways Single Member Maritime SA. Φαντάζομαι πως πρόκειται περί της λάθος ελληνικής εταιρείας.

 

 

Flash Maritime είναι ο μεσίτης σκραπ που αγόρασε το Express Pegasus. Γι' αυτό συνδέεται με την Hellenic Seaways.

Edited by JonB72
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα ειναι η εταιρεία του σκραπατζή και δεν ειναι μαλτέζικη,είναι marshall οπως ανέφερε και ο @Nick the Greek . Κάτι μου θύμιζε είδα τα κοιτάπια μου και ξέρω και ποιός σκραπατζής είναι ακριβώς ,αλλα δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει τους shipfriends 😛 Οπως και τόσα άλλα έρχεται για την χαρτογραφία που είναι ..πολύ πιο εύκολη στην Ελλάδα  λόγω καλών διμερών σχέσεων με τη γείτονα . (δεν το λέω ειρωνικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σημερα μια ευχαριστη εκπληξη εστω και για αυτον τον λόγο .. το πλοίο που ηταν τόσο καιρό ; 

 

Οποιος θέλει να δει καποιες φωτογραφίες ( δυστυχως με λιγο κόντα ήλιο ας δει το link 

https://www.shipspotting.com/photos/gallery?imo=8612134&user=107128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Libra έφυγε σήμερα από το ναυπηγείο του Σπανοπουλου με τη βοήθεια των ρυμουλκών Χρήστος III, Χρήστος XIV και Χρήστος XXXVI, όπου το οδήγησαν μέχρι ανοικτά του Πειραιά, όπου το παράδωσαν στο Χρήστος LXI για να οδηγηθεί στον Αλιαγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick the Greek changed the title to Superstar Libra (IMO 8612134)
16 hours ago, SAMAINA said:

το CHRISTOS LXI  που ρυμουλκεί το κρουαζιερόπλοιο που ήταν στου Σπανόπουλου (μου διαφεύγει το όνομά του) να έχει ξεκινήσει 1 εβδομάδα αργότερα να είναι μέσα στον κόλπο και να παραδίδει (απο ότι φαίνεται). Για αυτό που βρέθηκε θέση?

 

14 hours ago, Petros P said:

Γιατί απλα πάει σε άλλο διαλύτη 

 

On 5/30/2022 at 10:06 PM, Petros P said:

Το καράβι όσο ξέρω είναι να πέσει μεταξύ castors sei και Θεοφίλου με τον Θεόφιλο να ειναι λίγο πιο πλαγια

Μαθαμε που εκατσε το Libra.

Ελπιζω οχι μεταξυ του κάστορα και του Θεόφιλου:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...