Jump to content
Shipfriends

Andros Queen (IMO 9166223)


Recommended Posts

14 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Στην αριστερή πλευρά θα βαφτεί λογικά χωρίς τη καμπύλη στο κόψιμο του μπλε χρώματος στη πρύμη, έτσι ώστε να αποφασιστεί ποια εκδοχή θα επικρατήσει.

Μην μας πεις ότι είδες το δημοψήφισμα του κ. Στεφάνου στο Facebook! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 642
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πάντως ρε παιδιά αυτά τα πράγματα δε μου κάθονται καλά, δημοψηφίσματα στο φβ, βάφουμε τη μια πλευρά έτσι την άλλη αλλιώς...

Edited by Nick the Greek
Quote
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κακό, καλά κάνουν. Ευκαιρία να πούμε ο καθένας το δικό του για το πως δείχνει ή θέλουμε να δείξει το πλοίο. Και φυσικά το κρατά στην επικαιρότητα και αυξάνει την προσμονή.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα καθε φορα οι Αφοι μας δειχνουν το ίδιο έργο με διαφορετικό τρόπο… Οτι δηλαδή το ‘χουν με τις μετασκευές, αλλα δεν το ‘χουν με τις μπογιες. Τουλαχιστον διάλεξαν τη σωστη πλευρα του νομισματος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν το είδα απο χαμηλά στις φωτό μου άρεσε , όταν το είδα όμως σε αεροφωτο που κυκλοφορούν άλλαξα γνώμη και ομολογώ ότι θα το προτιμούσα με την κλασσικη εμφάνιση χωρίς το κόψιμο . Ίσως αν είχε μια πρυμη πχ σαν του Διαγορας να του πήγαινε αλλά τώρα  με τα καταστρώματα στην πρυμη και την μεγάλη επιφάνεια του άσπρου προσωπικά πιστεύω ότι δεν του ταιριάζει. 

Γενικά το κόψιμο νομίζω ότι θα ταιριάζει σε πλοία με πιο «άδειες» πρυμες 

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε το Andros Queen που είναι δεμένο με την αριστερή μπάντα στη προβλήτα 2 του Περάματος, όπου γίνεται απομάκρυνση των παλαιών μπογιών και μινιαρισμα των λαμαρινών, έτσι ώστε να βαφτεί με τα χρώματα της Golden Star Ferries. Εσωτερικά πλέον έχει ξεκινήσει εργασίες το συνεργείο που έχει αναλάβει το ξενοδοχειακό του.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει να κλείσει ένα χρόνος από τότε που ήρθε στην Ελλάδα και αφού πλέον πλησιάζει στην τελική του μορφή είπα να φτιάξω ένα μικρό βίντεο με το πώς ήρθε και πώς είναι αυτές τις μέρες :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το βίντεο, ευχαριστούμε. Κι έτσι όπως παρατήρησα το πριν/μετά βλέπω ότι έφυγαν και 2 μικροί όροφοι απ'το κατάστρωμα. Άρα αυτά που μπήκαν στους πιο κάτω ορόφους, μπορεί να εξισοροππούνται απ'τις αφαιρέσεις και, σε κάθε περίπτωση, δεν φτάνουν το βάρος στον Θεό.

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουμε το σχετικό poll...νομίζω αξίζει... 

 

Μέχρι τότε πιστεύω ότι το κυμα/ κλίση και πιο όμορφο είναι και το κάνει να ξεχωρίζει στο μάτι από τα άλλα πλοία...

Για εμένα η μόνη παραφωνία είναι η τσιμινιερες

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ταιριάζει καλύτερα το ίσιο τελείωμα του μπλε στο Andros Queen και νομίζω ότι πρέπει να βαφτεί μαύρο περίβλημα στα παράθυρα των σαλονιών, για να σπάσει η μεγάλη άσπρη επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχουν τοποθετηθεί οι επωτιδες για τις σωσίβιες λέμβους που θα τοποθετηθούν για να μπορεί να κάνει πλόες Α κατηγορίας. Βέβαια οι σωσίβιες λέμβοι μου φάνηκαν αρκετές ψηλές σε σχέση με αλλά πλοία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Για μένα ταιριάζει καλύτερα το ίσιο τελείωμα του μπλε στο Andros Queen και νομίζω ότι πρέπει να βαφτεί μαύρο περίβλημα στα παράθυρα των σαλονιών, για να σπάσει η μεγάλη άσπρη επιφάνεια.

Συμφωνώ απόλυτα 

+ τσιμινιέρες. Είναι παραταιρες έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το βασικο προβλημα που χτυπα ασχημα στο ματι ειναι η προσπαθεια να κανουν πιο αεροδυναμικη τη τσιμινιερα βαφοντας το πλωριο και ανω κομματι λευκο... Στο χαρτι μπορει να φαινεται ωραιο αλλα στην πραξη οχι...

Και συμφωνω οτι μια μαυρη ή καρβουνι λωριδα κατα μηκος του καταστρωματος μαλλον θα εδειχνε ωραια.

Σε παρακαλω οχι αλλες σημαιες...

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2023 at 11:11 AM, valencay said:

Το πλοιο 1η Ιουνιου δρομολογειται,πρωτα ο Θεος.Οι εργασιες ειναι πυρετωδεις σε ολα τα τμηματα του πλοιου

Μας το εχει πει ο @valencay απο το Φεβουαριο 

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξοδευτει άπειρες εργατοώρες και άπειρα χρηματικά πόσα σε ναυτιλιακές,  αεροπορικές ή οτιδήποτε άλλο εταιρείες ώστε η συσκευασία ρου προϊόντος να είναι θελκτικές προς το πελάτη και να αντικατροπτιζει τις αξίες της εκάστοτε εταιρείας...

 

Οπότε όχι... δεν είναι μόνο η απόδοση που μετραει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...