Jump to content
Shipfriends

Champion Jet 3 (IMO 9161560)


Recommended Posts

  • 1 year later...
On 4/23/2021 at 8:36 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Normandie Express αναμένεται να δουλέψει το καλοκαίρι για λογαριασμό της Condor Ferries στη γραμμή Jersey-Guernsey και θα μετονομαστεί σε Condor Voyager

 

Και αυτός είναι ο λόγος ότι το condor rapide το οποίο και θα αντικαταστήσει θα πουληθεί

Edited by Nick the Greek
Quote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
37 minutes ago, nomikos said:

Εμένα όλα αυτά τα ανοίγματα της εταιρείας με προβληματίζουν.

Πέρα από τη προσθήκη των πλοίων από τη Golden Star Ferries, πιστεύω ότι θα έχουμε και άλλη προσθήκη στο στόλο της Seajets!!😉

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το Rapide εκανε δοκιμαστικο και οι βορειοι στο Ferries! αναφερουν οτι μαλλον το εκανε για λογαριασμο της Seajets.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Τελικά αυτό έχει ξεμείνει εκεί, βαμμένο μάλιστα στα χρώματα της Trasmapi. Φαντάζομαι δεν περιμένετε εμένα να σας πεί ότι η εικόνα αυτή παραπέμπει όλο και πιο πολύ σε πιθανό μελλοντικό στόχο του προφίλ στο οποίο αρέσκεται η Seajets.

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2022 at 6:46 PM, Nick the Greek said:

Τελικά αυτό έχει ξεμείνει εκεί, βαμμένο μάλιστα στα χρώματα της Trasmapi. Φαντάζομαι δεν περιμένετε εμένα να σας πεί ότι η εικόνα αυτή παραπέμπει όλο και πιο πολύ σε πιθανό μελλοντικό στόχο του προφίλ στο οποίο αρέσκεται η Seajets.

Nikos 

 

Seajets do have the two brothers from Condor. I’m amazed that it didn’t purchase it earlier. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Και όμως, υπάρχουν και πλοία που τα πιάνει ο στόμας μου και τους συμβαίνει κάτι καλό:D. Η Trasmapi λοιπόν αποφάσισε να εντάξει ουσιαστικά στις τάξεις της το πλοίο, γίνεται η απαραίτητη συντήρηση και σύμφωνα με διάφορα Ισπανικά μέσα το πλοίο βγήκε μέχρι και για δοκιμαστικούς πλόες βγάζοντας πάνω από 36 κόμβους. Σύντομα στις οθόνες σας στην Ibiza. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και αισιως, καθως μαζευει ολα τα 30χρονα του ντουνια, ο στολος ταχυπλοων της seajet, γινεται ο μεγαλυτερος και γηραιοτερος του κοσμου...

Edited by marioskef
Link to comment
Share on other sites

Εμ ναι,για τα φετινά λεω Παναγια μου, αν δεν ειχε προβληματα δε θα εβγαινε τοσες μερες εκτος που ευτυχως ειχε ολα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θυμάμαι να βγήκε εκτός δρομολογίων καμία ημέρα!! Από τη στιγμή που ήταν έτοιμο το Superruner Jet 2 έκανε το σκέλος του δρομολογίου του από τον Πειραιά, έτσι ώστε να μην ταλαιπωρούνται οι επιβάτες με μεγάλες καθυστερήσεις.  Δηλαδή το Σαντορίνη Πάλας που θα κάνει τον ίδιο χρόνο για την αποκατάσταση της ζημιάς του, θα πρέπει να πούμε ότι έχει συνέχεια προβλήματα??

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια απίστευτη κίνηση μπράβο τώρα θα είναι κοντά μας τρία αδερφάκια  μαζί  και όπως έχω ξαναπεί απίστευτο σκαρί μπράβο όσο για τα προβλήματα Σε αυτά τα σκάφη πρέπει να υπάρχουν άνθρωποι να τα αγαπάνε να τα χειρίζονται σωστά  και βέβαια να διατίθενται τα χρήματα για τα σωστά ανταλλακτικά και αναλώσιμα Λάδια Φίλτρα και να γίνονται και στις σωστές ώρες λειτουργίας….

Ανυπομονώ να μας έρθει..,,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...