Jump to content
Shipfriends

Aero 1 Highspeed (ΙΜΟ 9952787)


togias_k

Recommended Posts

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Αυτό έχω ακούσει και εγώ πριν δύο εβδομάδες. Θα τα παραλάβουν τελικά και ας μην έπιασαν την ταχύτητα που είχαν σχεδιαστεί.

Δηλαδή, δε γίνεται να διορθωθεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ο Πρέσβης της Νορβηγίας στην Ελλάδα Frode Overland Andersen (twitter handle @norwayingreece) γράφει ότι τα catamaran είναι έτοιμα να παραδοθούν.

New catamarans for @hellenicseaway built in Norway 🇳🇴 ready to be shipped to Greece 🇬🇷!

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο άλλο νεότευκτο περιμένουμε και είναι στα 140 που λέει ο κος Γαβριηλ ; 🙂

Δεν νομίζω να εννοεί κανένα ECO του Γκριμάλντι 

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο είναι το πρώτο.Το δεύτερο πριν λίγο καιρό έπεσε στο νερό και το τρίτο πρέπει να ολοκληρώνεται σιγά σιγα…Να υποθέσω οτι θα έρθουν φορτωμένα όλα μαζί ή τα δυο πρώτα για αρχή;

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Αυτό έχω ακούσει και εγώ πριν δύο εβδομάδες. Θα τα παραλάβουν τελικά και ας μην έπιασαν την ταχύτητα που είχαν σχεδιαστεί.

Κ με μειωμενη ταχυτητα να ερθουν με 22 κομβους που παει αυτη τη στιγμη το Fc5 σιγουρα δε θα πηγαινει 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 1/23/2022 at 7:27 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Νομίζω ότι δεν θα χρειαστεί να περιμένουμε τόσο για να μάθουμε τα ονόματα τους!!

Από ότι μαθαίνω το πρώτο θα πάρει το όνομα Aero Highspeed 1, 

Τώρα που έγινε η παραλαβή του πλοίου θα πρέπει να το λέμε με το νέο του όνομα. Δηλαδή Aero 1 Highspeed

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο λοιπόν και καλώς να μας έρθει...Ευχάριστο γεγονός ότι μετά από την έλευση του Patmos από το οποίο πέρασαν ήδη 10 χρόνια έρχεται κάτι νεότευκτο στην ακτοπλοΐα έστω για το Σαρωνικό...Ελπίζω να είναι η αρχή και να δούμε κι άλλα μεγαλύτερα για Κυκλάδες...

Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Aero 1 Highspeed (ΙΜΟ 9952787)
On 3/22/2022 at 4:26 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Εάν δεν έχει σταθερά πάνω από 32 μίλια τώρα που είναι άδειο, δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το παραλάβουν. Ήθελαν να έχει τα ταχύτητα του δελφινιού με φορτίο (31-32 κόμβους) και μέγιστη 34 κόμβους.

32.2 με πλήρες φορτίο όπως αναφέρει το άρθρο, είναι μέσα στις προδιαγραφές που μας είχε πει ο Π100.

Link to comment
Share on other sites

Αν εκεί πάνω με τις χαμηλές θερμοκρασίες οι μηχανές βγάζουν τόσο δρόμο, εδώ δεν θα αντιμετωπίσουν θέματα με τις θερμοκρασίες που συνεπάγεται σε επιπρόσθετη μείωση ταχύτητας;

Edited by togias_k
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...