Jump to content
Shipfriends

To ακτοπλοϊκό πλοίο του 2020


Το ferry της χρονιάς  

69 members have voted

  1. 1. Ποιο κατά τη γνώμη σας, είναι το ferry του 2020 (στη χώρα όπου θάλει η ελαία και ανθεί η φαιδρά πορτοκαλέα);

    • Blue Star Myconos
    • Golden Bridge
    • Πρέβελης
    • Blue Star Chios
    • Superferry II

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 12/31/2020 at 09:59 PM

Recommended Posts

Εντυπωση μου προκαλει  η μεγαλη διαφορα αναμεσα στα made in greece🤔

Αλλα το πλοιο της χρονιας παει στο Golden Brigde μιας κ ξεκινησε Ιουλη μοναχοβαπορο να αντισταθει στην Ιταλικη μποτα του κατακτητη απο τη Ναπολη

Link to comment
Share on other sites

Golden Bridge χωρίς συναγωνισμό γιατί είναι συνδεδεμένο με συγκεκριμένο γεγονός μέσα στο 2020. Όλα τα υπόλοιπα προτεινόμενα είναι στην κατηγορία Lifetime Achievement Award που δίνουν και στα Όσκαρ. Εδώ μιλάμε για μια ημερολογιακή χρονιά κι όχι για όλη την ζωή τους.

Link to comment
Share on other sites

Golden Bridge και απο εμένα,γιατι και βάπορας ειναι και Αιγαιο θελω να το δούμε ολοι μας,αλλα κυρίως κοντράρει στα ισα αλλες μεγαλες εταιρειες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για το 2020 συγκεκριμένα, η ψήφος μου πάει χωρίς δεύτερη σκέψη στο golden bridge. Βρέθηκε επιτέλους κάποιος να πάει κόντρα στον grimaldi και απο οτι διαβάζουμε έχει και καλές πληρότητες (ενδιαφέρον θα είχε να μαθαίναμε και συγκεκριμένα νούμερα αν τα έχει κάποιος) Επίσης είναι βαπόραρος και του έκαναν και ωραία ανακαίνιση στο ξενοδοχειακό

Link to comment
Share on other sites

Πρεβελης από εμένα . Μέχρι να δέσει φέτος για επισκευή (όπου έκανε ομολογουμένως Την καλύτερη της τελευταίας δεκαετίας τουλάχιστον)ανεβοκατέβαινε ασταμάτητα στην πιο δύσκολη γραμμή της ακτοπλοΐας ( απο πλευράς συνθηκών , λιμενικών υποδομών ,κλπ) ,τα τελευταία χρόνια λόγω έλλειψης αντικαταστάτη έκανε επισκευές σε κανα δυο ανεκτέλεστα και άλλα τόσα απαγορευτικά και παραταύτα δεν θυμάμαι να έχασε δρομολόγιο από βλάβη τουλάχιστον την τελευταία τριετία  !!!

Και ας μην γελιόμαστε κρυφός πόθος των περισσότερων καραβολατρων είναι ένα ταξίδι πήγαινε έλα  μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από πολύ σκέψη, ή ψήφος μου τελικά πάει στο golden bridge! New entry σέ μια γραμμή δύσκολη και ανταγωνιστική (ουσιαστικά μόνο του απέναντι στους Ιταλούς) και όμως κέρδισε τις εντυπώσεις!

 

Edited by proud_ionian
τεχ βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...