Jump to content
Shipfriends

Αστείες Φωτογραφίες Πλοίων


mpourtzi

Recommended Posts

Ενα τετράτροχο ποδήλατο θαλάσσης, με τις ρόδες του να αγγίζουν σε διάμετρο περίπου το ενάμιση μέτρο η κάθε μία, έκανε βόλτα στο λιμάνι Αγιοκάμπου της Λάρισας. Πολλοί το χαρακτήρισαν «τρακτέρ της θάλασσας», λόγω του σχήματος των τροχών του, αλλά παρόλη την ογκώδη κατασκευή του εντυπωσίασε για την ευελιξία που κινήθηκε στην επιφάνεια της θάλασσας και για την εύκολη χρήση του.

Ναυτεμπορική

post-210-128326979456_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω τωρα, πληρωνει λιμανιατικα ή ενοικιο? Η φωτογραφια απο το Castellamare di Stabia, ό,τι κοντινοτερο στο δικο μας Λιονταρι στον Πειραια ή στις καφετεριες πλησιον των εισοδων του λιμανιου της Πατρας.

post-22-128326979478_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τώρα ο κουβάς για τα μπάζα έχει το δικό του όνομα: ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ:D

Στις φωτό βλέπουμε το ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ πλαγιοδετημένο:D σε κάποιο προάστιο της Αθήνας. Η μεγάλη πλάκα είναι ότι στο πλάι έχει ζωγραφισμένη και την Ελληνική σημαία και ένα γκράφιτι που μοιάζει να γράφει Blue Star.:P

ΥΓ Πάντως, NHSOS XIOS, η μαύρη αλήθεια είναι ότι δεν βρήκα πουθενά κουβά για τα μπάζα με το όνομα...Λισσός.:P

post-31-128326979969_thumb.jpg

post-31-128326979972_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή οι γάτες θά πρέπη να μάθουν οτι τά δελφίνια δέν είναι ψάρια,αλλά θηλαστικά όπως και αυτές.

Η συγκεκριμένη πάντως,μάλλον ψάχνει να ναυτολογηθή.Τώρα βέβαια οι γάτες ώς γνωστόν απεχθάνονται το νερό,αλλά αυτή μπορεί να είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...

ΥΓ.Η δική μου γάτα,όλως παραδόξως,δέν αρέσκεται στο ψάρι (τής είχα πάρει σχετική τροφή friskies καί την σνόμπαρε δεόντως).

Link to comment
Share on other sites

Neptune sorry αν δεν καταλαβα και εβαλα ιδια φωτο αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να ειναι το ιδιο γιατι αυτο που λες και δειχνεις εσυ φαινεται να ειναι μεσα στη θαλασσα δηλ(στη στερια βγηκε αλλα....)ενω αυτο σαν εκατσε στο λιμανι ,εχει και γυρω γυρω κοσμο ,δεν ξερω ισως να κανω και λαθος !αλλα με την ευκαιρια αυτη ειδα και αυτο που ειπες ,πραγματικα μου φαινεται απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια που εβαλες ειναι απο το ιδιο περιστατικο. Το πλοιο προσαραξε εκει και μετα η παλλιροια εβαλε το χερακι της ωστε να εχουμε αυτη την εντυπωσιακη φωτογραφια. Ο Νηρεας μαλιστα μας ειχε δωσει και λινκ να παρακολουθουμε την διαλυση του πλοιου επιτοπου μιας και βγηκε ολικη απωλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι Μυτιληνιοί καβοδετες για να κουβαλήσουν το κάβο του Κρήτη ΙΙ από τη πλώρη στη μπιντα που πέφτει λίγο μακρια από την άκρη του ντοκου, χρησιμοποιούν ένα κλαρκ που υπάρχει στο λιμάνι για να βάζουν μια καρότσα πάνω σε άλλη καρότσα φορτηγού.

post-54-128326980854_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και στην πατρα κατι παρομοιο γινεται. με ημιφορτηγο του ΟΛΠΑ που εχει κοτσαδορο γινεται η ολη ιστορια.

ΥΓ: δε νομιζω οτι ειναι αστειο παντως;)

Link to comment
Share on other sites

Απεναντι απο την reception του Superfast V εχει 5-6 ανετους καναπεδες,που αν ταξιδευε ποτε Χιο-Μυτιληνη θα ηταν μονιμως κατειλημμενοι:DΕκει λοιπον,σε ενα τοιχο,βρισκεται και το παρακατω σηματακι(μην ξαπλωνετε ρεεεε....:D)

post-709-128326980882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω καναπεδες ξαπλωνω ,δεν ξαπλωνω ακριβως καθιστα με παιρνει ο υπνος ,δεν εχω την οικονομικη ανεση για καμπινες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...