Jump to content
Shipfriends

Αστείες Φωτογραφίες Πλοίων


mpourtzi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
...Αλλά τι ακριβώς ξύπνησε των Λαρισαίων; Το θαλάσσιο ένστικτο; Γιατί, που είχε κοιμηθεί στον Τύρναβο ή στη Φαλάνη;:) Όπως λέει και η διάσημη διαφήμιση των περίφημων τυροκόμων αδελφών Αγορογιάννη στην Κεντρική Αγορά της Λάρισας: "Ο καθένας στη δουλειά του και ο βλάχος στα τυριά του".
Με αφορμή το παραπάνω σχόλιο του georgios express και προς πανηγυρική επιβεβαίωση των λόγων του (όχι δηλαδή ότι αμφιβάλλαμε:D) δείτε και ένα συγκλονιστικό ντοκουμέντο...που αλίευσα τυχαίως.

Εντάξει...μπορεί να μην είναι και τόσο funny, ούτε καν ship photo..είναι όμως sheep-photo:D

tyrovlachos.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναφερόμενος σε προηγούμενο μήνυμά μου...και μετά από τις διαμαρτυρίες μυριάδων:P αναγνωστών ότι δεν εμφανίζεται η φωτό:P

...θα βάλω την φωτό ως συνημμένη. ;)

Μπορείς να αφήσεις μυριάδες λαού στα σκότη της αμορφωσιάς ? ...δεν μου πάει η καρδιά:P

post-31-128326972581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτη Πολλά ... τσι ερωτευμένοι :P ... και σ' όλες τις καρδιές που ξέρουν να αγαπάνε και να πονάνε:P.
Βοήθειά μας Νηρέα μου, και του χρόνου τέτοια μέρα! Να μας έχει καλά ο Θεός κι ο Άγιος Βαλεντίνος, μεγάλη η Χάρις Του.
τελικα δεν ειναι μονο ο αγιος βαλεντινος;) και το κεφαλονια προστατευει τους ερωτευμενους.

η καρδια μιας αθωας μαθητριας σκιρτησε για το δασκαλο της, πανω στο ρομαντικο περιβαλλον του βαποριου:P

post-13-12832697259_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

η καρδια μιας αθωας μαθητριας σκιρτησε για το δασκαλο της, πανω στο ρομαντικο περιβαλλον του βαποριου:D
Χωρίς να θέλω να χαλάσω την ρομαντική ατμόσφαιρα της Ζωζώκας:P τώρα θυμήθηκα κάποια άλλα μνημειώδη γραπτά σε τουαλέτες πλοίων που μεταφέρουν φαντάρους στη Γκασμαδία, στη Σάμο και στα Δωδεκάνησα...:D Μιλάμε για ρομαντισμό του 19ου αιώνα...τύφλα νάχει ο Θεόφιλος Γκωτιέ και οι Γάλλοι ταξιδευτές στο "ταξείδι τους στα Κύθηρα"...:P
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η καταστροφική καταιγίδα που έπληξε τη Βρετανία, τη Γαλλία και την Ισπανία, άφησε ένα παράξενο αξιοθέατο στην παραλία του γαλλικού θέρετρου Λε Σαμπλ ΝτΟλόν στις ακτές του Ατλαντικού. Το υπό ολλανδική σημαία μεταγωγικό πλοίο «Αρτεμις» εξόκειλε στην άμμο και συγκεντρώνει τα περίεργα βλέμματα των περαστικών, τουλάχιστον για μερικές ημέρες ακόμη, ωσότου με ειδική επιχείρηση μεταφερθεί σε πιο βαθιά νερά... (www.imerisia.gr)

post-210-12832697341_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο οποίο αυτό blog (που δεν είχα υπ' όψη μου) υπάρχουν πάμπολλες εξαιρετικές φωτογραφίες, εκ των οποίων αρκετές...απλώς, καταπληκτικές!!! Φωτογραφίες έξω και πέρα από τα τετριμμένα Κυκλαδίτικα τουριστικά κλισέ.

Μπράβο στους μερακλήδες Αμοργιανούς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την εκκλησία της Παναγίας Εκατονταπυλιανής στη Πάρο, το πλοίο ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΠΥΛΙΑΝΗ, το χρήστη Panagia Ekatonapiliani, υπάρχει και τρακτορας Παναγία Εκατονταπυλιανή:D, που το πέτυχα πρόσφατα στο λιμάνι που περίμενε για να ταξιδέψει προς τη Πάρο.

post-54-128326973795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...