Jump to content
Shipfriends

Αστείες Φωτογραφίες Πλοίων


mpourtzi

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Πάντως εδώ ταιριάζει και η φωτό του Νήσος Χίος στο παραπάνω ποστ 182. Με τόσες πλημμύρες κάθε τόσο, κάθε σπίτι στην Αττική (και όχι μόνο) θα επιβάλλεται να χει τη βάρκα του για παν ενδεχόμενο. Κωμικοτραγικές καταστάσεις....  :ph34r: 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ηλιόπουλος θα βγάλει χειμερινά δρομολόγια για μετακινήσεις εντος Αττικής λόγω των βρόχων!! :P  :ph34r:

 

Την μυρίστηκαν την δουλειά και άλλοι εφοπλιστάδες, ότι φέτος το χειμώνα με τις πλημμύρες... το χρήμα θα είναι στη στεριά :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Περίπου 2.500 αγρότες ξεκίνησαν απ' την Κρήτη και έρχονται στον Πειραιά για να συμμετέχουν στο αυριανό συλλαλητήριο στο κέντρο της Αθήνας!

 

Και απ' ότι φαίνεται, μερικοί από αυτούς "ξεπέρασαν" τις όποιες κινητικές δυσκολίες θα αντιμετώπιζαν κατά το ταξίδι (που θα δικαιολογούσαν τη χρήση υποβοηθημάτων όπως της παραδοσιακής κρητικής "κατσούνας") και έκριναν σκόπιμο και πιο πρακτικό να τις αφήσουν στο γκαράζ του πλοίου.... :D  :P

 

Σουρεάλ καταστάσεις... :ph34r:

 

post-5143-0-46110800-1455287359_thumb.jp

 

Πηγή: Cretalive.gr

Edited by Global_Creta
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Νομίζω και την σύζυγό του έτσι την λένε,γι'αυτό είχε βαφτίσει το ομώνυμο πλοίο (που δυστυχώς μάς έχει αφήσει χρόνους εδώ και καιρό-γιά το πλοίο λέω)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

Συμφωνα με φημες η Ροδανθη του Survivor ειναι εγγονη του

Καπαρου νομίζω ότι είναι το πατρικό επίθετο της συζύγου του καπτα Μάκη Αγουδημου, οπότε να είναι ακριβώς εγγονή του δεν ξέρω εάν ευσταθεί 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...