Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Το επόμενο πλοίο της Celebrity Cruises που θα ναυπηγηθεί στο ναυπηγείο Chantiers de l’Atlantique είναι το Celebrity Beyond (ΙΜΟ Νο: 9838395). Το πλοίο έχει Yard No: Atlantique Chantiers L34 και θα έχει μήκος 326 μέτρα, πλάτος 39 μέτρα και χωρητικότητα 3937 επιβάτες σε 1635 καμπίνες. Τμήμα της πλώρης του Celebrity Beyond κατασκευάζεται στο ναυπηγείο Western Baltija στη Klapeida

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Celebrity Beyond (IMO 9838395)
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ας δούμε μερικές φωτογραφίες από τη πρόοδο της ναυπήγησης του Celebrity Beyond στο ναυπηγείο Chantiers de l’ Atlantique  στις 30/11/20, στις 14/12/20, στις 17/01/21, στις 05/02/21, στις 17/02/21, στις 25/02/21 και στις 08/03/21. Το Celebrity Beyond αναμένεται να καθελκυστεί στις 2 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Ένα βίντεο από τη καθέλκυση του Celebrity Beyond στο ναυπηγείο Chantiers de lAtlantique και μια παρουσίαση πως περιμένουμε να είναι το εσωτερικό του. Η cpt Kate McCue ανέλαβε πλοίαρχος στο Celebrity Beyond.

 

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
15 hours ago, Ariadne said:

Το Celebrity Beyond σήμερα στο Αργοστόλι. Από τα πιο άσχημα πλοία που έχω δει. Ειδικά αυτή η πλαϊνή πλατφόρμα, τι να πω ...

προσωπικα αυτη τη σειρα τη βρισκω απο τις πιο ενδιαφερουσες. 

ναι μεν ειναι κατηγορια πολυκατοικιας, αλλα κατι ο χρωματισμος, κατι η τσιμινιερα, κατι oι γραμμες τους γενικοτερα, οσο τα βλεπω, μου τα κανουν συμπαθη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Κοίτα να δείς που το Celebrity Beyond δεν το είχαμε στην gallerie μας, ας επανορθώσουμε λοιπόν αυτήν την ιστορική αδικία:D βλέποντάς το δεμένο στη Βαρκελώνη στο τέλος του περασμένου μήνα. Η αλήθεια είναι πως και αυτή η σειρά αλλά και αυτές της Royal Carribean, είναι απλά τέρατα. Με τη διαφορά όμως ότι αυτά της Celebrity θυμίζουν πλοία. Έχουν πιο ωραίες γραμμές και έχουν κρατήσει και κάτι το παραδοσιακό. Τα άλλα είναι απλά πολυκατοικίες. Αυτή η άποψη μου αρέσει πολύ, να σημειώσω πως ο έντονος καπνός που βλέπετε να εκπέμπεται από το φουγάρο έμεινε έτσι καθ' όλη την παραμονή του πλοίου εκείνη την ημέρα στη Βαρκελώνη. Είναι οικολογικός καπνός όμως:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλο καπνός Nick ή μήπως είναι και ατμός από τις κουζίνες και τα καθαριστήρια και τις λοιπές δραστηριότητες?

Link to comment
Share on other sites

I will laugh you. Αλλά ό,τι και να ήταν κράτησε όλη την ημέρα. Εκείνη την ημέρα ήμουν εκεί από τις 1200 το μεσημέρι μέχρι τις 1900 που έφυγε. Χωρίς σταματημό αυτό το πράγμα. Άσε που δε θυμάμαι να έχω δεί άλλο πλοίο της σειράς να κάνει κάτι παρόμοιο. Θα ρωτήσω την κάπτα-Kate στο instagram.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...