Jump to content
Shipfriends

Φωτογραφικό Κουίζ Πλοίων


polmyt

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Λοιπον αν και κανείς δεν το είπε με βεβαιότητα εν τούτοις το λουκούμι δίνεται στον Neptune διότι ήταν ανάμεσα σε 2 ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ και ΟΛΥΜΠΙΑ.

Οντως είναι το :D ΟΛΥΜΠΙΑ ;) και η φώτο είναι δική μου.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Italia prima... Πρωην Stockholm η αιτία που βούλιαξε το περίφημο Andrea Doria.. για την ιστορία οταν έγινε η συγκρουση η πλωρη του stockholm καταστράφηκε τελειώς. κ Μια μανα επιβάτης είχε χασει το μωρο της και βρέθηκε στα σίδερα να κλαίει...

Link to comment
Share on other sites

7 βαπορια ειναι στη φωτογραφια απο τα οποια τα 4 φαινονται ξεκαθαρα.

απο τα 4 τα 3 ειναι ακομη στην Ελλαδα. απο τα συνολικα 7 της φωτο ειναι εδω τα 5.

πανευκολο ειναι. εγω τα εχω βρει κιολας αλλα δεν απανταω :D

post-13-128326955571_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειναι πισω δεν μπορω να τα δω. Μπροστα και απο αριστερα προς τα δεξια εχουμε Μηλος Εξπρες, Θεοφιλο η Φαιδρα(αλλα μαλλον Θεοφιλο αν και δε φαινεται καλα το αυθαιρετο), Ναιας ΙΙ η Γκολντεν Βεργινα και τερμα δεξια νομιζω πως ειναι το Γεωργιος Εξπρες.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ και ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΒΕΡΓΙΝΑ(όχι ΝΑΙΑΣ ΙΙ διότι έδενε πιο μέσα στου αργοσαρωνικού ενώ το Βεργίνα έδενε εκεί οταν τα πλοία Ικαρίας Σάμου έφευγαν από του Τζελέπη) είμαι σίγουρος.

Το άλλο που φαίνεται μπροστά πιθανόν να είναι το ΕΞΠΡΕΣ ΑΘΗΝΑ ως ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝΟΥ 2 και ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ ενώ για τα λεμονάδικα το ένα μπορεί να είναι το ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ τα άλλα δυστυχώς δεν μπορώ να ταα διαακρίνω.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε gooo pann βουλωμενο γραμμα διαβαζεις :D

αυτα τα 4 ειναι αλλα βεβαια μονο 12% μεριδιο εχεις στην επιτυχια.

ο νικος επεσε κοντα και εχει 40% της λυσης αλλα ενω λεω απο τα 4 τα τρια ειναι ελλαδα (μονο το μηλος εχει φυγει) μου αναφερει φαιδρα και ναϊαςΙΙ που την εχουν κανει.

ο ηλιας πολυ σωστα μιλα για golden vergina και για τα αλλα δυο αλλα μας τα χαλα με το γεωργιος express. Το αθηνα (παναγια τηνου 2) ειναι στη φωτο αλλα οχι μπροστα. ειναι με το σαντορινη μεσα στα λεμοναδικα. αλλο ενα 40 % για τον ηλια.

τωρα οι αλλοι δυο παιρνουν κατι τις επειδη βρηκαν τα σωστα αποκλειοντας τα λαθη των αλλων. 8% ο ντινος και 12% ο γκπαν που ειπε τα 4 σωστα:

milos express (scrapped), theofilos, golden vergina (για παντα στην παρο) & georgios express (beached at elefsina).

μεσα στα λεμοναδικα ειναι: poseidon express (κλαψ), express santorini & panagia tinou 2 (express athina).

ολα αυτα απο την κοντρα γεφυρα του πατμος αρχες αυγουστου του 95 πρωι πρωι

post-13-128326955581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο καπνός μιλάει απο μόνος του, ΡΟΜΙΛΝΤΑ στη Ναξο το καλοκαιρι.

Νικητές όλοι εκτος του proud_ionian που του τα χρωστάω απο το προηγούμενο κουίζ :D

post-21-128326955584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...