Jump to content
Shipfriends

Φωτογραφικό Κουίζ Πλοίων


polmyt

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πριν πολλά χρόνια που ταξίδεψα, το ΜΥΤΙΛΗΝΗ είχε πράσινα τα ντεκ. Δεν ξέρω αν τα έχει ακόμα αλλά αν κρίνω από τον ΘΕΟΦΙΛΟ, ίσως να τα έχει. Κι εγώ νομίζω ότι είναι το ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ με τη μέθοδο gpan πάντα!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει βαλει ο polmyt το κεφαλονια; :P

βασικα και στα τρια αδερφα οι πλωρες μοιαζουν μονο που στο κεφ ειναι λιγο πιο στριμοκωλη και ο καταπελτης κρυβει τη δεξια μπομπα. αν πας τερμα δεξια στο σαλονι να βγαλεις φωτο βγαζεις καταπελτη

συμπερασμα ειναι ενα απο τα δυο μεγαλα και πονταρω μυτιληνη α) λογω polmyt & β) φαινεται ο καταπελτης. το ροδανθη δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή παρένθεση:Εν πλώ πάντα οι σημαίες βγαίνουν και μπαίνουν με την είσοδο του πλοίου στο λιμάνι και πέραν της διαφήμισης της εταιρίας βολεύουν πολύ τους καπετάνιους να αντιλαμβάνονται την διεύθυνση του αέρα μέσα στο λιμάνι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσικα το ΜΥΤΙΛΗΝΗ.

Πολλοι οι νικητες αλλα αρχινικητης ο Στράτος που απαντησε πρωτος.

Το Αιγαίο δεν έχει τέτοιο νησάκι κατάπλωρα.

Το νησακι καταπλωρα ειναι το νοτιοανατολικο κοματι της Λεσβου.

Το Αιγαιο δεν σταματαει στη Χιο συνεχιζεται και πιο πανω :):D

Η φωτογραφια ειναι ταβηγμενη χαραματα

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία φωτο πάντως.

θα μπορούσε να ήταν και το τούρκικο ακρωτήριο (Καραμπουρούν) από Χίο πρός Λέσβο,εγώ αυτό σκέφτηκα στην αρχή.

Αλλά αυτό που το "πρόδωσε" ήταν η κονσόλα των μοχλών που έχει το Μυτιλήνη στην δεξιά πλευρά της πλώρης.

Το δόντι του καταπέλτη δεν φαίνεται και θεοκάθαρα..

Λοιπόν, λόγω απουσίας χρόνου και τεχνικών μέσων παραχωρώ την σειρά μου στον επόμενο νικητή..

Ντίνο προχώρα..! :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, φυσικά, τα κόκκινα τασάκια στα ρέλια έχουν μέσα νερό ή άμμο (δεν θυμάμαι καλά), για να σβήνουν οι καπνίζοντες τα τσιγάρα τους και να μην τα πετάνε παρακάτω, στο ανοιχτό γκαράζ. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...