Jump to content
Shipfriends

15 and counting


Recommended Posts

Τώρα που τα σημάδια της εφηβείας θα γίνουν πιο έντονα, δεν θέλω να ξέρω τι μας περιμένει.. 😛

Κατεβάζω πρόταση για 15th anniversary πάρτυ πάνω στο Κεφαλονιά.

Και εις έτη πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλες μου,

 

Ευχαριστούμε όλους για τις ευχές, γραπτές τε και νοητές, όπως και για τη στήριξη και ανοχή στις βλακείες και τις αστοχίες μας. Γιατί όλα σωστά δεν τα κάνουμε, δεν είμαστε άσφαλτοι:D. Ό,τι κι αν γίνεται όμως, σωστό ή λάθος, γίνεται καλοπροαίρετα και για το κοινό μας χόμπι. Ελπίζω οι συνθήκες γύρω μας να συνεχίσουν να είναι τέτοιες που να μπορούμε να ασχολούμαστε ανέμελα με το πάθος μας αυτό, και να γιορτάσουμε μαζί και την 20ή μας επέτειο. Ευχές σε όλους σας.    

Link to comment
Share on other sites

Η σχεδόν ταυτόχρονη επέλευση δύο τυχαίων γεγονότων (αλλαγή εργασίας & στούκος Θεόφιλου εν έτει 2008) επηρρέασαν έναν βλαμμένο (την αφεντιά μου δηλαδή😋) να αρχίσει να ξανα ασχολείται με τα πλοία τόσο σε επίπεδο hobby (ανακαλύπτοντας το shipfriends) όσο και σε εργασιακό (προσπαθώντας να μείνω στα ναυτιλιακά-δεν το κατάφερα🤣 αλλά δεν πειράζει ευελπιστουμε για το μέλλον- ). Έκτοτε, είστε στην ημερήσια διάταξη, όπως μπαίνουμε και διαβάζουμε τα ειδησεογραφικά sites. Διότι δεν είναι μονο οι αναφορές ταξιδίων και οι άπειρες φωτογραφίες, ειναι και η αξιοπρεπής ενημέρωση σε μια μεγάλη βεντάλια θεμάτων, κάτι που είναι αξιομνημόνευτο.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από μένα και keep growing ! Τα καλύτερα είναι μπροστά μας ! ✌️

Edited by kyr1
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στην καθημερινότητα, την ρουτίνα, τις χαρές και τις δυσκολίες της ζωής, το Shipfriends  παραμένει η καθημερνή μας ψυχαγωγία και ενημέρωση για αυτό που αγαπάμε..

Προσθέτει και λίγο αλατάκι, (θαλασσινή αλμύρα) στην ζωή μας..

Υ.Γ. Μεγαλώνω κι εγώ παράλληλα με το Shipfriends,  χωρίς να το καταλάβω..😊

Link to comment
Share on other sites

Σαν χθες θυμάμαι την πρώτη φορά που με έβγαλε ο δρόμος μου στο shipfriends. Πρέπει να διάβαζα για μερικές ώρες... Στην συνέχεια ξανά και ξανά. Η εβδομαδιαία επίσκεψη έγινε σιγά σιγά ημερήσια και πλέον καθημερινή συνήθεια. Τα χουμε ξαναπεί, καταλαβαίνουμε πόσο μετράει αυτή η σελίδα και την ποιότητα των ειδήσεων & γνώσεων στα στερητικά που μας πιάνουν όταν για τον χ,ψ λόγο δεν είναι διαθέσιμη για κάποιες ώρες.

10 χρόνια εδώ and counting. Συνεχίζουμε δυνατά, στην πιο δεμένη θαλασσινή παρέα

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στο πολυαγαπημένο shipfriends. Που την ποιότητα του πρέπει να ζηλεύουν πολλά άλλα forums. Εύχομαι να συνεχίσει έτσι, με το ίδιο μεράκι και να συνεχίσει να είναι ένα παράθυρο για όσους από εμάς είμαστε μακριά από τα πλοία και τη θάλασσα κι έχουμε τόσο ενδιαφέρον γι αυτά!

Χρόνια πολλά και πάντα με ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...