Jump to content
Shipfriends

Παναγία Αγιάσου (ΙΜΟ 7351848)


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τις τελευταίες ήμερες υπάρχει μια κινητικότητα στο Παναγία Αγιάσου. Πρώτα από όλα στην αριστερή πλευρά έχουν ρίξει μια ανεμόσκαλα. Δεύτερον έχει αφαιρεθεί μια λεντία από την αριστερή πλευρά και τρίτον έχουν βγάλει τα ξύλα από τις παλέτες στην είσοδο του καταπέλτη

Link to comment
Share on other sites

Άρα ισχύουν οι φήμες που θέλουν το Μανούση να επανενεργοποιείται στην ακτοπλοΐα?? Όμως μέχρι την 1 Μαρτίου δεν προλαβαίνει με τίποτα να φτιάξει το ΑΓΙΑΣΟΥ ούτε το ΛΗΜΝΟΣ φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕΜΟΣ, ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΓΙΑΣΟΥ..Η επιστροφή των ζόμπι συνεχίζεται...Και όσο σφίγγει η κρίση θα δούμε κι άλλα. Η ΡΟΜΙΛΝΤΑΡΑ έχει κοπεί ή μήπως την ξαναδούμε σύντομα? :P

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός μου ταξιδεύει τώρα με το νήσος χιος προς πειραιά (το οποίο παρεπιπτόντως είναι γεμάτο λογω απουσίας νελ) και είδε στο στενό της ανδρου το Παναγιά Αγιάσου να ρημουλκείται προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μα υποτιθεται οτι η ΣΑΟΣ εχει ζητησει δρομολογηση του πλοιου απο το Μαρτη.Αν ηταν να το στειλουν απο τωρα λογικα δεν θα ζηταγανε δρομολογηση.

Πιο πιθανον δεν θα ηταν να υπαρχει κινητικοτητα για να δρομολογησουν το πλοιο παρα για να το στειλουν απεναντι;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποιος άλλος λόγος. Εάν δεν απατώμαι αυτά τα δύο πλοία βρίσκονται σε διαδικασία απομάκρυνσης από τον ΟΛΠ και τον ΟΛΛ, οπότε μια δήλωση μελλοντικής δρομολόγησης (μετά από έξι μήνες) να επιδιώκει κάποια αναβολή των διαδικασιών απομάκρυνσης.
ισως να ψαχνει παραθυρο να τα πουλησει ο ιδιος, οπως πουλησε σουμελα και σαμοθρακη[[...]

τωρα για την αξιοπιστια και τη σοβαροτητα οσων διαδιδουν τετοιες πιπ## <_< , τα ειπε ο George.

το εχουμε εξηγησει νομιζω γιατι ζητανε δρομολογηση. για να τα στειλουν απεναντι οι ιδιοι

Νομίζω ότι η επόμενη αναχώρησή του από το λιμάνι του Πειραιά θα είναι για προφανή προορισμό εκτός αν η αγκυροβολία του λιμανιού χρειαστεί θέση να παροπλίσει και κανα άλλο και το πλοίο μεθορμίσει παραδίπλα ή πάει σε καμιά ντάνα πάλι (10,5 μίλια :P ).

Edited by proud_ionian
3τo quote
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Αν κρινω απο το γεγονος οτι το πλοιο δεν αναφερεται στον τελευταιο διαγωνισμο για την απομακρυνση των επιβλαβων πλοιων,μαλλον επιβεβαιωνεται η πωληση του

ουτε το αγιασου αναφερεται. λετε να παιρνει και αυτο την αγουσα για απεναντι;

Link to comment
Share on other sites

Για το ΑΓΙΑΣΟΥ είχα ρωτήσει και εγώ πριν λίγο καιρό :

Αλήθεια, το ΑΓΙΑΣΟΥ γιατί δεν περιλαμβάνεται στον νέο διαγωνισμό ??? Εκποιήθηκε και απομακρύνθηκε ήδη από το λιμάνι του Πειραιά και δεν το πήρα είδηση ???

και είχα λάβει την απάντηση :

γιατι ο ΜΑΝΟΥΣΗΣ το δηλωσε για το καλοκαιρι να ξαναταξιδεψει οποτε δεν θεωρειται ανενεργο πλοιο κ το δηλωσε για επισκευη!!!βεβαια το λιμανι δεν θεωρειται επισκευαστικη ζωνη απο αρχες απριλη αρα επρεπε να φυγει κ αυτο

Τώρα βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο στέκει αυτό. Δηλαδή επειδή το δήλωσε ο Μανούσης να ξαναταξιδέψει, δεν θεωρείται πια ανενεργό πλοίο, και κατά συνέπεια διαγράφονται και τα λιμανιάτικα δύο χρόνων και βάλε αλλά και μπορεί να συνεχίζει να παραμένει στην ίδια και αυτή θέση ??? Δεν ξέρω, περίεργο μου ακούγεται (τουλάχιστον).......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Εκανε κοντα 2 ωρες να βγει ισως και παραπάνω....

..εστω και με το μαρτυρικοτερο των τροπων.. ρυμουλκουμενο...  :(  

 

(Ναι λες ρε Πέτρο..οτι θα μπορουσε διαφορετικα  B)  B)  :D  :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...