Jump to content
Shipfriends

Kalli P (IMO 9127643)


Recommended Posts

Θα συμφωνήσω Νικ, δηλαδή μόνο και μόνο για να τιμήσει την γιορτή έδωσε λεφτά για πετρέλαια, πλήρωμα και λιμανιάτικα? Αλλά και πάλι, να σκέφτεται να το δρομολογήσει τέτοια εποχή?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Παιδια, η δικαιολογια της γιορτης εμενα δεν μου κολλαει με τιποτα.
Παρομοίως! Εάν δεν κάνω λάθος, το πλοίο είναι δεμένο για χειμώνα.

Δηλαδή το ετοίμασαν μετά από ακινησία, το επάνδρωσαν και έδωσαν και κάποια λεφτά μόνο και μόνο για να τιμήσουν τον Άγιο ?

Εκτός εάν ήταν κάποια κίνηση συμβολική του Α.Βεντούρη.

Να δούν το πλοίο "κάποιοι" και να τους υπενθυμίσει ότι: "είμαι και εγώ εδώ και έχω καί άλλα πλοία, εκτός της ΝΕΛ και του ΨΑΡΙΑΝΗ".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Πειραιά τελικά δεν θα πιάνει; :D Είχα την εντύπωση πως θα το έκανε όπως πέρσι το ΠΑΡΟΥ.Δηλαδή από Λαύριο το πρωί και το μεσημέρι από Πειραιά για Συροτηνομυκονία.

Link to comment
Share on other sites

Στο ΣΑΣ του περασμένου Δεκεμβρίου είχαν δηλώσει το ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ από Πειραιά και το ΠΑΡΟΥ από Λαύριο. Απλά θυμάμαι ότι πήρε παράταση η δρομολόγησή του, αντί για 14-4 τον Ιούνιο. Τώρα έγινε αυτή η σκάντζα και πάει Λαύριο η ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και επισημα πλεον το ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ απο 09/06/2006 καθε Παρ 16.30 και Σαβ-Κυρ 08.00 απο Λαυριο για Συρο-Τηνο-Μυκονο.Και απο 14/07/2006 καθημερινα πρωινο 08.00 και απογευματινο 16.00 εκτος απο Τριτη,Τεταρτη

Link to comment
Share on other sites

Και το απογευματινό που αναφέρεις φίλε steven από Λαύριο θα είναι; Τον Πειραιά τον ξεχάσαμε ή θα πάει το ΠΑΡΟΥ; Πάντως με τρώει η περιέργεια να δω τον μέσο όρο των επιβατών που θα μεταφέρει από Λαύριο.

Link to comment
Share on other sites

Θαλασσινη και Παρου θα δεξαμενιστουν στη Χαλκιδα φετος οπου θα πανε με ρυμουλκα βεβαιως βεβαιως..:mad::D

Καθολου ασχημη ιδεα να ταξιδευουν και με ρυμουλκα. Τουλαχιστον ετσι δε θα εχουνε μεγαλη καταναλωση και δε θα παθαινουν βλαβες....

By the way και ετσι εντελως μπακαλιστικα για ενα 8ωρο ταξιδι χοντρα χοντρα θελει 28.000 Ευρα σε καυσιμα ενω μεικτες εισπραξεις με γεματο γκαραζ και επιβατες ακομα και ορθιους :D ΘΑ εχει 25.000

Αρα που βαδιζομεν κυριοι?

Link to comment
Share on other sites

Τα μεσαία δεν έχουν "πηδάλια" (δεν ξέρω πως λέγονται) δηλαδη πετάνε το νερο προς μια κατευθυνση ενω τα ακριανα χρησιμευουν και στις μανουβρες. (αν καταλαβα καλα τι βλεπω στη φωτο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άνοιξαν τα πλάνα του πλοίου για τα φετινά του δρομολόγια από Λαύριο για Σύρο-Τήνο-Μύκονο αρχής γεννομένης στις 9/6 όπως ήδη έχει γραφτεί.Όσοι πιστοί προσέλθετε. Εγώ να του ευχηθώ καλά ταξίδια και μακάρι να βρει την γραμμή που του ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του πλοίου από Μύκονο για Λαύριο θα είναι 39 ευρώ στην οικονομική και αν δεν κάνω λάθος του Αγίου Πνεύματος ή μία από τις δύο του αναχωρήσεις από Μύκονο θα είναι εξπρές για Λαύριο.

Link to comment
Share on other sites

39 ευρώ???:mad: ! Και για τι ταχύτητα μιλάμε? Τόσα χρόνια πλοίο από το Λαύριο δεν έχει πιάσει...τώρα θα πιάσει....:mad:

Σήμερα που είδα διαφήμιση, για Μύκονο λέει 2:55...(δηλαδή στην καλύτερη των περιπτώσεων)! Πιστεύω ότι είναι αρκετή η ώρα σε συνδυασμό με τα σχεδόν 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στον Πειραιά εμφανίσθηκε τουλάχιστον 1 billboard που διαφημίζει το δρομολόγιο του ΠΘ από Λαύριο για ΣΤΜ. Συγκράτησα (?) μόνο την ώρα που δίνει για Σύρο (1h40min). Στο κάτω μέρος της αφίσας, σε μία μεγάλη λευκή λωρίδα υπογράφει η NEL Lines. Θα τη δείτε αφήνοντας την ανισόπεδη του Φαλήρου με κατεύθυνση Πειραιά, μπαίνοντας στην Ο. Σκυλίτση, στο ύψος του parking του γηπέδου του ακατονόμαστου, στην αριστερή πλευρά (προς τη Τζαβέλλα δηλαδή) πάνω από ένα μαγαζί που νομίζω ότι λέγεται "Οντάς της Κωνσταντίνας".

Link to comment
Share on other sites

Πλέον, παρόμοιες διαφημίσεις υπάρχουν σε πολλά σημεία του λεκανοπεδίου και όχι μόνο κοντά στο γήπεδο - στολίδι του Θρύλου...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...