Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εύχομαι σε όλους:

Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα.

Καλά Ταξίδια στους Ναυτικούς και στα πλοία τους

Νωρις το θυμηθηκες. :) Μου θυμιζει την ανακοινωση να εξελθουν οι επισκεπτες που παιζει αλλα μετα την αναχωρηση του πλοιου.:D

Να ευχηθω και γω με τη σειρα μου Χρονια Πολλα και καλα,

Καλα Μυαλα και Καλα κρασια.

Link to comment
Share on other sites

Τη σχεση μου με τις ευχες την ξερετε. Δεν σημαινουν απολυτως τιποτα στην πραξη, κι ουτε περιμενω να μου ευχηθει καποιος τα Χριστουγεννα για να καταλαβω αν με εκτιμα η οχι, αυτο φαινεται ολον τον υπολοιπο χρονο(οχι σαν κατι χαζο-γκομενες που περιμενουν του Αγιου Βαλεντινου -βοηθεια μας η Χαρις Του- να διαπιστωσουν αν τις αγαπα ο καλος τους κρινοντας απο το που θα τις παει να φανε ή απο το τι μεγεθος θα εχει το αρκουδάκι γούτσου-γούτσου που θα τους χαρισει:)). Με λιγα λογια, οταν αλληλο-ευχεστε μην περιμενετε ολες αυτες οι ευχες να γινουν πραγματικοτητα ουτε έξ' ουρανου, ουτε απο το κρατος, ουτε απο κανεναν αλλο: Σκεφτειτε εσεις τι μπορειτε να κανετε για τις κανετε πραγματικοτητα και για να κανετε τη ζωη σας καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα αναχωρώ για Ικαρία με το ΜΥΚΟΝΟΣ και η πρόσβαση μου στο νετ δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι δυνατή εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά με το καλό να μας έρθει ο καινούριος χρόνος κι ότι επιθυμεί ο καθένας να το βρεί.:P

Link to comment
Share on other sites

Στην ωραία κάρτα με έβλεπα στην πλώρη με το κόκκινο μπουφαν και μου άρεσε, όμως έπεσε η ματιά μου λίγο παρακάτω, η συμμετοχή στο φόρουμ δεν είναι υποχρεωτική....

Παιδιά μην το βάζετε χύμα.. στις χαρές και στις λύπες. έγινε κατανοητό απο όλους.

Ελπίζω να μην ξαναθυμώσω μέχρι του χρόνου.. μου τελείωσε και το ξύδι

Η θάλασσα είναι αλμυρή για όσους δεν την λαμβάνουν υπ όψιν τους, και γλυκειά για

όσους συμπλέουν..

ΓΑΛΗΝΕΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

μακαρι το 2008 να ειναι καλυτερο σε ολα απο τη χρονια που φευγει. υγεια και χαρες σε ολους σας και καλα ταξιδια στους ναυτικους.

εχω βεβαια και μια ποιο προσωπικη επιθυμια για το 2008;). Να γινει καμια ισχυρη ελεκτρικη καταιγιδα που να καψει ολες τις κεραιες των sites που αναμεταδιδουν AIS data. μετα οι ιδιοκτητες τους για να τις αντικαταστησουν να βαλουν συνδρομη με χρονοχρεωση, (pay per view). €0,80 τα 15 δευτερολεπτα:)

Link to comment
Share on other sites

Με συγκινησατε ρε μπαγασηδες, να πουμε κατι εορταστικό;):

Πάει ο παλιός φαντάρος, απολύεται παιδιάαα,

ήρθ' ο νέος με τα λέπια, και την ποντικο-ουρά,

Καλή σκοπιά, καλή σκοπιά,

σε Όρχο, Καύσιμα και Πυρομαχικά:D:D

Περα απο την πλακα, και οταν ευχηθειτε σε ολους τους δικους σας, αφηστε μια σκεψη για τους ναυτικους(Ελληνες και μη) που δεν περνανε τις γιορτες με τις οικογενειες τους, ουτε καν σε πλοια δεμενα σε λιμανια ή στο Αιγαίο. Για ολους αυτους που την Πρωτοχρονια την περνανε στη ραδα του Abidjan με το fresh water να τελειωνει και να μην υπαρχει δυνατοτητα ανεφοδιασμου, αυτους που κανουν τόξο πανω απο τα Αλεούτια στον Βορειο Ειρηνικο, αυτους που τους πετυχαινει τυφωνας στον Κολπο του Μεξικου, αυτους που φορτωνουν crude oil σε 45 βαθμους υπο σκια στο Bandar Khomeini κι αυτους που κανουν τον περιπλου του Πορθμου του Μαγγελανου διοτι οι πλοιοκτητες τους δεν πληρωνουν πιλοτο να περασουν μεσα απο τον Πορθμο...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τελικά να μην έχει τόση σημασία το τι θα μας φέρει η νέα χρονιά, αλλά με ποιους θα το μοιραστούμε, με ποιους συμπορευόμαστε σε αυτό το όμορφο, αλλά πολλές φορές δύσκολο ταξίδι της ζωής.

Καλή Χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Τις καλυτερες ευχές μου σε όλους του φίλους της θάλασσας και τους καραβολάτρες. Αν και το 2008 θα είναι δίσεκτο, ελπίζω αυτό να μην επηρεασει κανένα και τίποτα.

Πάνω απ' όλα υγεία και ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...