Jump to content
Shipfriends

Elite Jet (IMO 9129328)


Recommended Posts

«Γρήγορη σύνδεση» ειναι η απόδοση του στα Ελληνικά, αλλά δεν ακούγεται ωραίο σαν όνομα, θα μπορούσαν να σκεφτούν κάτι καλύτερο, καλύτερα να έδιναν και σε αυτό  ένα όνομα νησιού!!! 

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

Α, οκ, thank you. Αυτό όμως γράφεται 2 λέξεις, δε μου πήγε το μυαλό... Εμ, βέβαια, συμφωνώ μαζί σου... To rapid σπάνια το χρησιμοποιούν οι άνθρωποι... Τουλάχιστον να βάζανε κάτι με το fast ή το speed αν θέλανε να τονίσουν την ταχύτητα.... Τέσπα, τι να πω... :)

Link to comment
Share on other sites

Τί θα πει σπάνια το χρησιμοποιούν οι άνθρωποι το rapid; Οι εξωγήινοι το χρησιμοποιούν πιο συχνά δηλαδή; (Σε πειράζω ε!)

Δεν είναι λάθος λέξη για κάτι το ταχύ. Ωστόσο το όνομα μπορεί να είναι προσωρινό, όπως και σε άλλα τους ήταν στο παρελθόν. 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ως το όνομα είναι προσωρινό,εξάλλου η λέξη rapid στην Ελλάδα δεν είναι τόσο διαδεδομένη επομένως πολλοί μπορεί να μην καταλάβουν καν τι σημαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνουν αλλαγές στο πλοίο (π.χ. καταπέλτες, αεροπορικά καθίσματα κ.λ.π.) ή θα πάει έτσι στις Αζόρες;

 

Υ.Γ.  Πιστεύω πάντως πως αλλαγή στα χρώμματα, συντήρηση σε μηχανές και waterjet σίγουρα θα γινει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι το Rapidlink Jet θα πάει στις Αζόρες το καλοκαίρι. Εάν θα δρομολογηθεί κάπου φέτος το Rapidlink Jet, θα εξαρτηθεί με το εάν θα επιστρέψει στην Ελλάδα το Champion Jet 1 ή όχι. Εγώ από ότι ακούω πρόκειται να είναι αμοιβό πλοίο στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Στο Rapidlink Jet  φαίνεται να έχουν σταματήσει οι εργασίες οπότε δεν πιστεύω ότι θα ετοιμαστεί για τη φετινή σεζόν, ενώ έχει μινιαριστει η αριστερή μπάντα. Εντύπωση μου κάνει ότι δεν έχει καθόλου πρυμνιό ανοικτό κατάστρωμα στο ύψος σαλονιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...