Jump to content
Shipfriends

Πρόσκρουση του Olympus στον ύφαλο Mansel ανοιχτά της Σαντορίνης || 01.08.2019


Recommended Posts

Από την πορεία του πάντως φένεται να πέρασε πάνω από τον ύφαλο Μανσελλ ανοιχτά της θηρασιάς με βύθισμα 2,6 μ....Μακάρι να μην είναι αυτό που νομίζω

Edited by Champion Jet_2
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι...βολοδερνουν τ αλλα εξω για να το γνωρισει ο κοσμος του ρεθυμνου μετα το μεσημεριανο του φαγητο αν οντως υφισταται κατι τετοιο που δεν νομιζω...παντως απο ψηλα φαινεται αρχοντικο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα κατω απο τη Θηρασια η ταχυτητα του επεσε στον 1.5 κομβο και στη συνεχεια μπηκε με 11 μιλια

Μηπως ειχαμε κατι εκτακτο;

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MARKOS2008 said:

Μπορείς να μας τον πεις ??

Είπα ότι περάσε πάνω-κοντα απο ύφαλο και μπορεί να έχει θέμα.Καποιος μπορεί να φανταστεί χωρίς να γίνονται εικασίες εκ μέρους μου...

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, πιστεύει κανείς ότι βρίσκεται καθηλωμένο τόσες ώρες στη Σαντορίνη για να το γνωρίσει ο κόσμος; Και γιατί δεν παρέμεινε και στη Μήλο; Υπενθυμίζεται ότι στις 10:20 π.μ. θα έπρεπε να ήταν στο Ρέθυμνο. Δεν μιλάμε για μισή ή μία ώρα καθυστέρηση, αλλά για αρκετές ώρες.

Κι ακόμα δεν έχει αποπλεύσει! Κάποιο λάκκο έχει η φάβα και δυστυχώς η πτώση της ταχύτητάς του το επιβεβαιώνει πάραυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φύγει από την Σαντορίνη και κατά συνέπεια το Ρέθυμνο δεν θα δει το πλοίο σήμερα.Μπορει να κάνω και λάθος απλά μια πρόβλεψη.

Edited by Lord
Link to comment
Share on other sites

Είναι λεπτά ζητήματα και οι μέρες μας είναι πονηρές και όπως καταλαβαίνεις δεν είναι ότι πιο εύκολο.Οι αρμόδιοι θα βγάλουν ανακοινώσεις, μέσα σε άκρες είπα ότι δεν εχουν κάποια βλάβη οι μηχανές τού, αλλά το κρατάνε για άλλο λόγο που κατά την γνώμη δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσουν να φύγει από Σαντορίνη για σήμερα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η παραμονή στο λιμάνι της Σαντορίνης έχει σχέση με αυτό!!

2 hours ago, Champion Jet_2 said:

Από την πορεία του πάντως φένεται να πέρασε πάνω από τον ύφαλο Μανσελλ ανοιχτά της θηρασιάς με βύθισμα 2,6 μ....Μακάρι να μην είναι αυτό που νομίζω

Το πλοίο βρίσκεται πλέον δεμένο στο λιμάνι των επικίνδυνων φορτίων και πρέπει να έχει πέσει δύτης για έλεγχο!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cpt_Dimitris said:

Φειδωλοί οι λιμενικοί του Λιμεναρχείου Θήρας, έτσι Lord;

Καμία σχέση όμως, ο καθένας έχει τα "οπλα" του και άμα γνωρίζει και λίγο το αντικείμενο καταλαβαινει που πάει το πράγμα.Οπως και πως να αντιμετωπίζεις την κάθε κατάσταση που απαιτεί σεβασμό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...