Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 years later...

Ξεκίνησε η κατασκευή του πέμπτου πλοίου της σειράς Oasis για την Royal Caribbean Cruises στο ναυπηγείο Chantiers De L’ Atlantique με τη τελετή κοπής του πρώτου ελάσματος στις 24 Απριλίου. Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί το όνομα του άλλα πολύ πιθανόν να πάρει το όνομα Melody of the Seas.

Edited by Nick the Greek
Quote
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Παραδόθηκε εχθές στην εταιρεία, σύμφωνα με ανάρτηση της εταιρείας στο fb, και είναι ήδη εν πλω απο Μασσαλία για Λεμεσό. 

Σύμφωνα με το site της, ξεκινάει 4 Μαρτίου κρουαζιέρες στην Καραϊβική.

Edited by Nikos_Chania
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ας δούμε και αυτό το κατασκεύασμα, γιατί για πλοίο εμένα δε μου φαίνεται. Κάτι τα ατελείωτα μπαλκόνια, κάτι ο θόλος πάνω από τη γέφυρα που θυμίζει κλειστό γήπεδο μπάσκετ, κάτι το γεγονός ότι τα σινιάλα της RCCL δεν βρίσκονται στο φουγάρο αλλά στο ύψος της πισίνας, εμένα όλο αυτό μου θυμίζει ξενοδοχειακή μονάδα στη Χερσόνησο με προπέλες. Το πετύχαμε σε αναχώρησή του από τη Μασσαλία πρίν λίγες ημέρες. Αναρωτιέμαι με τι πληρότητες να ταξιδεύουν αυτά τα πλοία στις μέρες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και από τη Μασσαλία πάμε στη Λα Σπέτσια, όπου και βλέπουμε το θηρίο δεμένο, τον Αύγουστο που μας πέρασε.

Μπόνους μια φωτογραφία από Βαρκελώνη πριν 2 εβδομάδες, όπου βέβαια ήμουν άτυχος και έδεσε μπροστά από κτήρια.

image.thumb.jpeg.6f08308d5c7e39b0ab63a29f68408b19.jpeg

Βλέπει κανείς το πως φαίνεται παρά τα εμπόδια μπροστά του, ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι δεν χωρούσε καν στο φακό της κάμερας, για αυτό και έχουν κοπεί τα άκρα του.

Link to comment
Share on other sites

Πάει αλλου και αλλού,είναι τόσο απαγορευτικό το πλάτος του και δεν έρχεται Πειραιά αυτή η σειρά των πλοίων. Η έστω Ηράκλειο,η Χανιά που είχε δεσει το αδερφο του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...