Jump to content
Shipfriends

Δρομολόγια ταχυπλόων


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Διαβάζοντας σε άλλο τόπικ για την επαναδρομολόγηση του flying cat 3,που δε θα περνά όπως μέχρι πέρσι από τη Σίφνο, γνωρίζετε αν θα υπάρχει στο δρομολόγιο των Δυτικών Κυκλάδων κάποιο νέο ταχύπλοο; Ή θα μείνουμε με τα 3 γνωστά (Speedrunner II, HS1, Άγιος Γεώργιος); Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα έχουν όλα τα νησιά ακόμα και τα νησάκια ταχύπλοο και δεν θα έχουν τα Χανιά?Είναι ποτέ δυνατό να κάνουν τέτοια γκάφα σε βάρος μιας γραμμής και ενός Νομού με τεράστια κίνηση το καλοκαίρι και πολύ καλή τους υπόλοιπους μήνες?Δεν μπορώ να το καταλάβω...

Κατά τη γνώμη μου, μεγάλος ΚΕΝΤΕΡΗΣ θα σάρωνε το καλοκαιρινό τρίμηνο ΑΝ τον άφηναν βέβαια <<ορισμένα>> συμφέροντα να δρομομολογηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε πλοίο λειτουργεί σύμφωνα με τις υποχρεώσεις που ορίζει η νομοθεσία, μπορεί να δρομολογηθεί οπουδήποτε (ενίοτε και πλοία που συστηματικά δεν τηρούν αυτές τις υποχρεώσεις). Συνεπώς ιδού τα Χανιά, ιδού και το πήδημα! Τους επόμενους 4,5 μήνες που θα πήγαινε το πλοίο;

Y.Γ. Ποιον εννοείς “μεγάλο Κεντέρη”;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω τον μεγάλο ΚΕΝΤΕΡΗ εννοώ τον original, τον σκέτο,το θηρίο ντε :P...

Το ΑΝ δεν παέι στο αν μπορεί, αλλά αν το αφήσουν τα συμφέροντα ορισμένων...Τώρα για τους υπόλοιπους μήνες νομίζω μπορείς να μαντέψεις τι αναπάντεχο γεγονός θα συμβει κατά τις 15 Σεπτεμβρίου :PΑΝ βέβαια δρομολογηθεί...

Επίσης κατά τη γνώμμη μου είναι λάθος η κίνηση της HSW να στείλει το HS 5 στο Ρέθυμνο, μόνο και μόνο για να μην έχει ανταγωνισμό με την μητρική ΑΝΕΚ.Πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω για να δουλέψει τόσο όσο και στα Χανιά.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα "συμφέροντα" αναφερόμουν κι εγώ, λέγοντας πως όποιος έχει πλοίο μπορεί να το δρομολογήσει οπουδήποτε θέλει, σκοτεινές δυνάμεις και φαντάσματα δεν υπάρχουν κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

'Ανοιξαν τα πλάνα του SPEEDRUNNER I. ΄Φέτος η εταιρεία εγκαταλείπει την Πάρο και προσθέτει την Ίο και την Σίκινο. Τα δρομολόγια στο σύνολο τους δείχνουν αρκετά λειτουργικά, ελπίζω να είναι και αποδοτικά!

http://www.aegeanspeedlines.gr

Link to comment
Share on other sites

Καθε χρονο αρχες με μεσα μαρτιου ξεκινανε περιπου. Λογικα δε θα αλλαξει κατι και φετος.

Μήπως μπορούμε να ενημερωθούμε απο κάποιο site το φετινό πλάνο των δρομολογίων:D

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πιο λογικό πως το Highspeed 5 δεν θα πηγαίνει απογευματινό δρομολόγιο στην Ίο-Σαντορίνη λόγω του δρομολογίου στο Ρέθυμνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μία πολύ φρέσκια είδηση...Μετά από ζυμώσεις και απαίτηση του νέου αφεντικού (ίδε ΑΝΕΚ) θα γίνει αμοιβαία αλλαγή στα πλάνα.Το 5 Ίο-Σαντορίνη και το μεγάλο 4 στο Ρέθυμνο.Φαντάζομαι ότι για την αλλαγή αυτή θα χρειαστεί να ξαναπεράσουν ΣΑΣ τα δρομολόγια των δύο συγκεκριμένων πλοίων...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το H/S1 θα ξεκινήσει τα δρομολόγια στις 21/3 γιατί μέχρι σήμερα ούτε το site της εταιρείας αλλα ούτε και το openseas τα έχουν ανοίξει.Ξέρει κάποιός φίλος κάτι;

Την Παρασκευή ξεκινούν τα δρομολόγια των ταχυπλόων, ενώ τα πλάνα αναμένεται να ανοίξουν τελευταία στιγμή… ;) ακούγεται για την Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή ξεκινούν τα δρομολόγια των ταχυπλόων, ενώ τα πλάνα αναμένεται να ανοίξουν τελευταία στιγμή… ;) ακούγεται για την Τρίτη.

Η οποία πέρασε και δεν άνοιξαν.

Αντε... και θέλω να φύγω την Παρασκευή για Ρέθυμνο...!!!! Με την ψυχή στο στόμα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...