Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

11 hours ago, Champion Jet_2 said:

Θα χρειαστεί να κάνει και αυτό δοκιμαστικά όπως το πατμος λόγω της αύξησης του βάρους;

Ο έλεγχος για το βάρος γίνεται στην προβλήτα , ουσιαστικά κανουν έλεγχο αφορτου εκτοπίσματος κι αναλόγως τα αποτελέσματα επανυποβαλουν για έγκριση νεα μελέτη ευστάθειας .

τα δοκιμαστικά γίνονται για τους λόγους που λέει ο militiadis , για commissioning test , για ρυθμίσεις , για διαπίστωση απο τον νηογνώμονα σωστής λειτουργίας τους....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τους βλέπω να τρώνε καμία νιλα με τα open loop και να βγάζουν ντιρεκτιβα οι Ευρωπαίοι όπως οι Ασιάτες και να γελάσουν και οι πέτρες. 

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσία των ρορό κατά τη διάρκεια της ημέρας, καθιστά δύσκολη τη φωτογράφιση. Νατο σε νυχτερινή πρίν λίγο στο Κερατσίνι, παραθέτω μια πιο φωτισμένη φωτογραφία προκειμένου να πάρουμε μια γεύση. Χόντρυνε λίγο το φουγάρο αλλά σε γενικές γραμμές φαίνεται καλό το αποτέλεσμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φωτογραφία. Το σχήμα της τσιμινιέρας αρκετά όμορφο. Προεκτάθηκαν και τα φτερά.

Η μάνικα που κρέμεται για πιο λόγο είναι κει;

Η πρόοδος παραμένει περιορισμένη σε σχέση με τελευταίες φωτογραφίες.Συνεχίζω να έχω τις επιφυλάξεις μου για το αν θα προλάβει σε 10 μέρες να είναι τελείως έτοιμο, να έχει κανει δοκιμαστικά, να πάρει πιστοποιήσεις και να φύγει για Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο. Πρόβλημα σοβαρό βέβαια δεν θα υπάρξει αφού στη γραμμή θα συνεχίσει το Blue Star 1(που λογικά θα ξεκίνησε αρχές Αυγούστου για Δωδεκάνησα).

Όντως η τσιμινιέρα φαίνεται να είναι αρκετά ωραία και όχι πολύ διαφορετική από αυτήν που είχαμε συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν πω οτι ειναι χειροτερο το αποτελεσμα απο του πατμος, θα ειμαι the odd man out?:P

ισως αν ανεβαιναν λιγο τα φτερα και εκοβαν το κοκκινο ψηλοτερα να μη χτυπαγε ασχημα.
 
δειχνει σαν να του εκαναν περιτομη σε μεγαλη ηλικια
Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα δεν είναι άσχημο εν συγκρίσει πάντα με αλλά που έχουμε δει στην Ευρώπη παλαιότερα, παρόλα αυτά δυστυχώς το τελευταίο ορίτζιναλ Σουπερφαστ που μας είχε απομείνει στην Ελλάδα «βιάστηκε» αισθητικά. Ήθελα να ήξερα ποσό πιο κοστοβόρο θα ήταν να ακολουθούσαν την τεχνική που ακολουθήθηκε στο αδερφό του και δεν άλλαξε καθολου η όψη της τσιμινιέρας του. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, margaritis24 said:

Γιατι το βλεπεις απο λαθος γωνια!αμα το δεις αλα μπαντα θα σ αρεσει

Και πάλι φαίνεται περίεργο,ίσως γιατι δε το έχουμε συνηθίσει στο μάτι .Βέβαια οπως έχουμε ξαναπεί ,τα σχόλια αυτά ειναι για εμάς τους τρελούς λάτρες των πλοίων...

Αλλα δεν είναι και σαν το άλλο της gnv....

Link to comment
Share on other sites

Το logo θέλει να βαφτει λίγο πιο μπροστά κατά τη γνώμη μου και θα ειναι μια χαρα. Ευτυχως μακρυναν και τα φτερά και δε θα φαίνονται πολύ μικρα

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2020 at 7:14 PM, ΟΡΙΩΝ said:

Το σύστημα το έχει πλέον να ξεκινάει  13 Ιουλίου από Πάτρα για Ανκώνα.  Αν και έχω τις επιφυλάξεις μου κατά πόσο θα προλάβει την νέα αυτή ημερομηνία. 

παει και η 13/7

Link to comment
Share on other sites

Πάει από την περασμένη Δευτέρα. Απλά το έργο καταντάει κουραστικό και έτσι δεν επανήλθα με την νέα αναβολή.  Το σύστημα το έχει πλέον από τις 19/7.  

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 4:37 PM, ΟΡΙΩΝ said:

Πάει από την περασμένη Δευτέρα. Απλά το έργο καταντάει κουραστικό και έτσι δεν επανήλθα με την νέα αναβολή.  Το σύστημα το έχει πλέον από τις 19/7.  

 

Πάει και η 19η Ιουλίου. Νέα ημερομηνία 25/07.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...