Jump to content
Shipfriends

Rigel VII (IMO 9087726)


Recommended Posts

Στο AIS του πλέον φαίνεται ως προορισμός η Σιγκαπούρη. Οπότε λογικά θα ξεκινάει το ταξίδι του για Ελλάδα αυτές τις μέρες. Η ακόμα και σήμερα αν και το AIS του είναι κλειστό εδώ και 4 ώρες 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Σαν σουλούπι και σαν σχεδιαστική φιλοσοφία, μου θυμίζει αρκετά τα Κάντια/Ρέθυμνον. Φαρδύ, δεύτερο ντέκ αποκλειστικά για φορτηγά, κοντή πλώρη, ακόμη κι ο καθρέφτης. Στο Αίγιο θα γίνει ο μεγάλος όγκος των ξηλωμάτων και μετά στο Πέραμα για τα περαιτέρω. Πάντως το όλο σύνολο με ένα μεγάλο Β στην τσιμινιέρα δε μου φαντάζει άσχημο. Πλοιοκτήτρια εταιρεία η Anthelios Maritime Co.

Link to comment
Share on other sites

Οι @mpolo και @Nick the Greek μας σύστησαν το πλοίο με τον καλύτερο τρόπο και με το εξαιρετικό πρωινό φως του Αιγίου. Πάμε να δούμε μερικές ακόμη φώτο από χθες και σήμερα. Ομολογώ ότι πετώντας για Yeats, ξενέρωνα που δεν θα ήμουν στην πρώτη άφιξη του Rigel VII 😛 Τουλάχιστον πρόλαβα μαζί και τα 3 πλοία για να βγάλω τη φώτο που είχα στο μυαλό, κάτι σαν την παρακάτω, το βράδυ από Αθήνα με το καλό θα την ανεβάσω.

 

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι σχέδια υπάρχουν για το συγκεκριμένο; Γιατι απ ότι φαίνεται το αγόρασαν αλλά δε ξέρουν ούτε αυτοί τι θα θα το κανουν

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν φωνάζουν για πού το πήραν και τι δουλειές κάνουν, δε σημαίνει ότι δεν ξέρουν κιόλας τι θα το κάνουν. #παιδική_χαρά_γίναμε_πχια

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 3/26/2019 at 10:42 PM, Nick the Greek said:

Στο Αίγιο θα γίνει ο μεγάλος όγκος των ξηλωμάτων και μετά στο Πέραμα για τα περαιτέρω.

Το Rigel VII ξεκίνησε σήμερα από το Αίγιο ρυμουλκούμενο από το Καραπιπέρης 18 για να έρθει στο Πειραιά για τη συνέχεια των εργασιών του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...