Jump to content
Shipfriends

AF Mia (ΙΜΟ 9144811)


Recommended Posts

Σε κάνα μήνα  θα φύγει πάλι για Τυνησία(μπορεί και πιο σύντομα).Θα αντικατασταθεί από άλλο πλοίο του ομίλου(όχι απαραίτητα από την Grimaldi)...

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πάντως δεν έχει καμία σχέση με την εποχή των Μινωικών. Αρκετά μέρη του πλοίου είναι κλειστά(δουλεύουν συνεργεία?) και ότι είναι ανοικτό επιεικώς σκυλοβρωμάει...

Link to comment
Share on other sites

Για τον Γκριμάλντι μιλάμε. Πέρα από το να πλέουν τα πλοία του και να εκτελούν δρομολόγια που να του φέρνουν ΛΕΦΤΑ, δε νομίζω να τον ενδιαφέρει και τίποτα άλλο...

Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις (cruise). 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια αλλα εδω περιγραφουμε ενα βαπορι χειροτερο απο το Γκολντεν Βεργινα. Εγω εχω να μπω 15 χρονια και δεν εχω εικονα. Και δεν εχω και πλανο να ξαναμπω τα επομενα 15 🤣. Αλλα και παλι μου φαινεται περιεργο να υπαρχει τετοιο καταντημα. Οχι οτι δε γινεται. Αλλα μηπως ειναι υπερβολικα καποια απ οσα λεγονται?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
3 hours ago, MILTIADIS said:

ειναι ηδη εν πλω για Gioia Tauro απ οπου και θα κανει ενα ταξιδι εκπληξη ως ρο/ρο.

Το πλοιο θα αναχωρησει φορτωμενο το Σαββατο για το Ηνωμενο Βασιλειο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και μόνο τι καράβι..ο μπαλαντερ του μπαλαντερ! Να είσαι, λέει, μέρος του πληρώματος και μην ξέρεις τι λιμάνι σου ξημερώνει..! Είναι να μην σου τυχει... 

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι θα δικαιωθει το naviearmatori σε αυτο που ειχε γραψει γυρω στα Χριστουγεννα και το πλοιο θα καταληξει στη γραμμη  Travemunde-Malmo για λογαριασμο της Finnlines.

Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2023 at 2:48 PM, Petros P said:

Στο Navi αναφέρουν πως θα μας έρθει για μερικές εμφανίσεις εδώ και μετά θα πάει Βαλτική για τη Finnlines (?)

Βέβαια και αυτό μέχρι να έρθουν τα Finnsirius-Finncanopus μαλλον.Οποτε ισως ξαναερθει μετά

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι εχει καποια σχεση η ελευση των 2 νεων πλοιων με το Smeralda.Οι αναγκες στην ευρυτερη περιοχη ειναι αυξημενες.Πιο πιθανο οταν ανεβει πανω και το Vizzavona το Νοεμβρη να αναλαβουν μαζι με το Smeralda καποια αλλη γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πέτρος έχει κάποιο δίκιο. Μόλις έρθουν τα δύο νέα, τα δύο της κλάσης STAR θα μετακομίσουν στη νότια Σουηδία. Οπότε ο Ίκαρος δε θα είναι πλέον απαραίτητος. Όσο για την πολυδιαφημιζόμενη έναρξη της γραμμής Φινλανδίας-Πολωνίας, καλύτερα να κρατήσουμε μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...