Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Παντως τοσες εργασιες εχουν κανει εξωτερικα,εχουν ξυσει ολο το χρωμα μεχρι που φανηκε η λαμαρινα,τοσος κοπος ηταν να βγαλουν να ανάγλυφα γραμματα από το παλιο του ονομα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μεσα εχει δουλεια ακομη!οι καμπινες δεν ειναι ετοιμες τωρα τελειωσε το πρυμνιο κλιμακοστασιο κ περιμενουν την κυλιομενη σκαλα για να την τοποθετησουν

Link to comment
Share on other sites

Η τσιμινιέρα του προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.Αυτό το πτερύγιο ειδικά που έχει, μου θυμίζει Πρέβελης, και σίγουρα δεν σε προδιαθέτει για πλοίο που είναι "καινούριο"... άποψή μου..

Edited by olympic champion anek
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, olympic champion anek said:

Η τσιμινιέρα του προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.Αυτό το πτερύγιο ειδικά που έχει, μου θυμίζει Πρέβελης, και σίγουρα δεν σε προδιαθέτει για πλοίο που είναι "καινούριο"... άποψή μου..

Δεν χρειάζεται να σε προδιαθέτει για κάτι. Είδαμε και το Νορμαμ Ατλάντικ που ηταν 5ετιας πως λαμπαδιασε.

Να χαιρεστε που υπάρχουν βαπορια. Τωρα αν η τσιμινιερα εχει καπέλο ή όχι, δεν απασχολεί κανέναν επιβάτη. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για να είμαι ειλικρινης δεν με χαλαει αισθητικα η τσιμινιερα

Συμφωνω παντως με τον @Nikos_Chania ότι σχεδον κανει δεν νοιάζεται για το πως είναι η τσιμινιερα.

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎6‎/‎2018 at 10:34 PM, margaritis24 said:

Ναι αλλα μεσα εχει δουλεια ακομη!οι καμπινες δεν ειναι ετοιμες τωρα τελειωσε το πρυμνιο κλιμακοστασιο κ περιμενουν την κυλιομενη σκαλα για να την τοποθετησουν

Έχουν τοποθετηθεί οι κυλιόμενες σκάλες επιβίβασης, όπως μπορούμε να δούμε σε φωτογραφίες που έχει ανεβάσει το συνεργείο του κ. Τσατσανη στη σελίδα του στο Facebook. Πλέον στη τσιμινιέρα του Αστερίων ΙΙ έχει τοποθετηθεί το σινιάλο της ΑΝΕΚ.

Asterion II.jpgAsterion II (1).jpgAsterion II (2).jpgAsterion II (3).jpgAsterion II (4).jpgAsterion II (5).jpg

Asterion II (6).jpg

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αυτο που αυθορμητα βγαινει να πει κανεις βλεποντας αυτες τις φωτο ειναι"καλο σεπτεμβρη"και ειναι αποροιας αξιον πως πιστευαν οι ανθρωποι της κοινοπραξιας οτι ενα παροπλισμενο πλοιο 27 ετων θα μπορουσε να ηταν ετοιμο τοσο γρηγορα οσο αρχικα νομιζαν.🤔

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον @MILTIADIS...Το πλοίο μοιάζει από τις φώτο όχι απλά ανέτοιμο εσωτερικά, αλλά σου δίνει την εντύπωση σαν να ξεκινούν σήμερα οι εργασίες.Και φυσικά καταλαβαίνει κανείς πως το πλοίο δεν θα είναι έτοιμο την προγραμματισμένη ημερομηνία που έχει ορίσει η ΑΝΕΚ..Για μέσα Ιουλίου το κόβω να είναι έτοιμο και αν..

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2018 at 2:15 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Για μένα σίγουρα το Αστεριων ΙΙ δεν θα είναι έτοιμο πριν τα μέσα Ιουνίου (αισιόδοξη πρόβλεψη)!! 

Νομίζω ότι ενας εφικτός στόχος πλέον πρέπει να είναι το τέλος Ιουνίου!! Το πλοίο στο μηχανικο τομέα νομίζω ότι έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες. Στο ξενοδοχείακο προχωράνε πολύ γρήγορα και έχουν τοποθετηθεί οι νέες καμπίνες. Εκκρεμεί να τοποθετήθει ο καταπέλτης στη πρύμη. 

Υ. Γ: Όταν είχε πρωτοέρθει το πλοίο σε μια επίσκεψη μου στο πλοίο για να κάνω μια ξενάγηση στο πλοίο, με ρώτησε ένας μέλος του πληρώματος πότε έβλεπα να τελειώσει και του λέω τέλος Ιουνίου το πιθανότερο για εμένα!! 

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας τελειωσει σχεδον εξωτερικα εχει κρατησει το νηολογιο Λεμεσου κ την Κυπριακη σημαια συνεπως θα φερει κ μειωμενη οργανικη συνθεση πληρωματος.

Δεν το λεω για κακο προς οφελος της Ανεκ ειναι ολο αυτο απλα λογικα καποιοι δεν θα το ανεφεραν καν οπως θα σπευδανε σε αλλες περιπτωσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τρεχουν οσο μπορουν για να το ετοιμασουν αλλα εχει δουλεια ακομα!σημερα ηρθε κ ενα φορτηγο με πλακακια κ τα ανεβαζ με γερανο στο ανοικτο ντεκ..το γκαραζ εχει βαφτει η δεξια μερια οπως ειπαμε ειναι ετοιμη κ η πρυμνη ετοιμαζεται αλλα κ ο καθρεπτης της πλωρης!παντως τωρα δειχνει πιο ωραιο εξωτερικα με το ανεκ στη μπαντα..ελπιζω τις αγκυρες να τις βαψουν μαυρες γιατι λευκες δειχνουν ασχημα

 

Edited by proud_ionian
link
Link to comment
Share on other sites

On 15 Ιουνίου 2018 at 5:35 PM, MILTIADIS said:

 

Δεν το λεω για κακο προς οφελος της Ανεκ ειναι ολο αυτο απλα λογικα καποιοι δεν θα το ανεφεραν καν οπως θα σπευδανε σε αλλες περιπτωσεις ;)

 

On 15 Ιουνίου 2018 at 6:12 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Μα κανείς δεν είπε ότι φέτος θα άλλαζε νηολόγιο από αυτό που ήρθε στη Ελλάδα!! 

δεν ειπε κανεις οτι θα αλλαζε σημαια, αλλα δεν πολυεστιασαμε και σε αυτο ;) 

τουλαχιστον καποια ανακοινωση τηε ΑΝΕΚ, για την αποκτηση του εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...