Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Στο marine traffic που το παρακολουθούσα,ανέπτυξε την ταχύτητα των 19,7 κόμβων😐 και αργότερα έδεσε στην θέση του για να συνεχίσει τις εργασίες του

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εξω απο την Κυλληνη αυτην την στιγμη με περιπου 21 μιλια, ενω στον Σαρωνικο στιγμιαια επιασε και τα 22..

Το ΙΙ αναρωτιεμαι γιατι το χρειαζεται στο ονομα του, τοσο πολυ θελουν να μην συγχεεται με το προηγουμενο Αστεριων..;

Link to comment
Share on other sites

  απο δευτεροπρυμα, μοιαζει με διασταυρωση του νησος ροδος με το blue galaxy, με πιο εντονα τα στοιχεια του πρωτου.

η τσιμινιερα δυσαναλογα μικρη για το μεγεθος του πλοιου

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο, γλύτωσε και τον "αισθητικό βιασμό" που στο παρελθόν επιφύλαξε σε πλοία της η συγκεκριμένη εταιρεία. Καλοτάξιδο να είναι, να συνεχίσει η ελληνική παρουσία στην Αδριατική, και ας έχει ξένη σημαία, και καλές δουλειές να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο είναι σε γενικες γραμμες ,αλλα με την τσιμινιερα τοσο πισω σου δινει την εντυπωση ότι λειπει λιγο βαπορι πρυμα:D

Link to comment
Share on other sites

Και το πρωί το ίδιο ειχε. Ωραίο φαίνεται  εξωτερικά. Άσχημα βαράει στο μάτι η άβαφη σκάλα που έχει στην δεξια μπάντα αλλά και οι ξεθωριασμένες λέμβοι. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό το βαπόρι θα κριθεί ασφαλώς μετά το χειμώνα, όταν και θα έχουν ολοκληρωθεί όλα όσα έχει στο μυαλό της η ΑΝΕΚ. Είναι προφανές πως τώρα έχουν κάνει πασαλείμματα για να βγεί, σαν αποτέλεσμα του ότι έκαναν λάθος υπολογισμούς όσον αφορά το χρονοδιάγραμμα των εργασιών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έκαναν λάθος στους υπολογισμούς στη διάρκεια της μετασκευής του!! Ο πρώτος στόχος ήταν στις αρχές Ιουνίου πριν ακόμα φτάσει στην Ελλάδα και οταν ήρθε στην Ελλάδα μίλαγαν για τις 15 Ιουνίου, όπου νομίζω ότι έπεσαν μέσα, μιας και στη διάρκεια της μετασκευής το έχασαν δύο ημέρες λόγω απεργίας και 1.5 ημέρα σχεδόν με τα ατυχήματα των εργαζομένων. Σίγουρα αξίζουν συγχαρητήρια στο τεχνικό διεύθυντη της ANEK, που κατάφερε να συντονίσει όλο το έργο με προσωπική επίβλεψη και να τελειώσει μέσα στο χρονοδιάγραμμα!! Εξάλλου έχει μεγάλη εμπειρία από μετασκευες αρκετών πλοίων της ακτοπλοΐας!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2018 at 4:29 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Asterion II αναμένεται να φτάσει στο Πειραιά μάλλον στις 23 Απριλίου και καλώς εχόντων υπολογίζουν ότι μέχρι το τέλος Μάιου θα είναι έτοιμο το πλοίο για να ξεκινήσει δρομολόγια στην Αδριατική.

Σύ είπας, Παναγία μου. Εγώ εσένα διαβάζω :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα!! Εξάλλου το τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου έχουν διαφορά μόνο λίγες ημέρες!! 😝 

Το χειμώνα θα πρέπει να αναμένουμε να μεγαλώσει αρκετά το πρωτόκολλο των επιβατών του!! Για φέτος το καλοκαίρι μάλλον με 1000 άτομα πρωτόκολλο θα ταξιδεύει και του χρόνου μάλλον θα φτάσει τα 1800 άτομα, έτσι είχα ακούσει στις αρχές της μετασκευής!! 

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2018 at 8:29 PM, proud_ionian said:

  απο δευτεροπρυμα, μοιαζει με διασταυρωση του νησος ροδος με το blue galaxy, με πιο εντονα τα στοιχεια του πρωτου.

η τσιμινιερα δυσαναλογα μικρη για το μεγεθος του πλοιου

εξωτερικα θα ηταν πιο ομορφο αν ειχε διαφορετικη τσιμινιερα και αν ελλειπαν οι πλαϊνοι καταπελτες

1397465315_asterionII@patrasso200618a.JPG.8ee48ef1f434dd12c11bdb946271285a.JPG113710392_asterionII@patrasso200618b.JPG.6e61b23e5e4c04305706c714b172f993.JPG

8 hours ago, proud_ionian said:

χτες βραδυ παντως, ειχε νηολογιο λεμεσσου.

χρωματικα ειναι 50 αποχρωσεις του λευκου ;) 

το νηολογιο παραμενει αμεταβλητο.

στο χρωμα εξακολουθει η... πολυχρωμια λευκου. αλλο οι καταπελτες, αλλο ο καθρεφτης, αλλο κατω απο τις βαρκες κλπ. στο full screen φαινεται καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...