Jump to content
Shipfriends

Excellent (IMO 9143441)


Recommended Posts

On 10/9/2017 at 11:10 PM, Nick the Greek said:

Τα νέα είναι πως πάει και το Excellent κατά Puerto Rico μεριά, με τις (πάαααρα πολυ)ωραίες mujeres:rolleyes:.

Και όντως το πλοίο ξεκίνησε για το υπερατλαντικό του ταξίδι σήμερα το πρωί από τη Γένοβα. Το Σάββατο θα βρίσκεται στο Las Palmas, για πετρέλευση υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Και μετά από 1 δρομολόγιο για το Τούνεζι, το Σάββατο αναχώρησε από τη Γένοβα για Βαρκελώνη - Ταγγέρη, γραμμή και στην οποία φαίνεται πως θα παραμείνει στο εγγύς μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Μετά από τα χτεσινά συμβάντα, νομίζω πως πρέπει να δείξουμε λίγο αγάπη στο Excellent με τη μορφή καλοκαιρινής φωτογραφίας. Στην είσοδο του λιμανιού τση Γένοβας και έχοντας ευθυγραμμιστεί για μέσα το λούζει ο πρωινός ήλιος της Λιγουρίας, που λένε και οι ψευτό-λογοτέχνες όπως εγώ:D. Νομίζω πως όταν το βλέπει κανείς δευτερόπρυμα είναι και η πιο κολακευτική πόζα για το σουλούπι του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...

Δεν έχουμε δεί ακόμη το Excellent με το φουγάρο του μετά την εγκατάστα του scrubber. Ιδού λοιπόν, σε διαδικασία αναχώρησης από τη Βαρκελώνη το περασμένο καλοκαίρι. Και μια κοντινή άποψη του φουγάρου, αυτό που έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον είναι να το δεί κανείς κατάπρυμα. Δεν έχω λόγια, πραγματικά. Το πλοίο εξακολουθεί να κυκλοφορεί, πάντα στη γραμμή του Μαρόκου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Περίεργο αυτό. Στο σύστημά τους φαίνεται να υπάρχει δρομολόγιο σήμερα Civitavecchia - Barcelona - Tanger Med με αναχώρηση 1330 τοπική, έπρεπε να έχει ήδη φύγει δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Και όντως αναχώρησε τελικά. Αυτό είναι καινούριο φρούτο, δεν υπήρχε σύνδεση του Μαρόκου με την Civitavecchia. Εικάζω πάντως ότι στόχος είναι κομμάτι της κίνησης του Civitavecchia - Barcelona, κι όχι κίνηση από Civitavecchia για το Μαρόκο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...