Jump to content
Shipfriends

Γλυκοφιλούσα VIII (IMO 9856971)


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Στο Ρίο Πατρινέιρο το βρήκαμε κι εμείς τον Αύγουστο που μας πέρασε. Οπωσδήποτε ξεχωριστή παρουσία και λόγω του χρωματισμού του, αλλά και λόγω της διακόσμησης, ιδέα για την οποία μας έχει δώσει στην gallerie ο @margaritis24.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε να δούμε δύο (όχι και τόσο καλές) φωτογραφίες του εξωτερικού του πλοίου από πρόσφατο ταξίδι μου τον Οκτώβριο του 2020. Η πρώτη και η δεύτερη. Απολογούμαι από πριν για την ποιότητα των φωτογραφιών καθώς τις έβγαλε φίλος που δεν έχει το μικρόβιο μιας και εγώ έμεινα στο αυτοκίνητο αφού είχα ξεχάσει τη μάσκα μου 😠 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από παλαιότερο ταξίδι με το πλοίο νομίζω δεν με είχε ενοχλήσει ιδιαίτερα. Είναι λίγο ιδιαίτερο σίγουρα αλλά τόσο τα δέντρα όσο και τα προσεγμένα παγκάκια του είναι πολύ προτιμότερα από τα παρατημένα εξωτερικά καταστρώματα άλλων αμφίπλωρων. Όταν μεγαλώσουν λίγο τα δέντρα και προσφέρουν μια κάποια φυσική σκιά στο κατάστρωμα θα είναι ακόμα καλύτερα. Είναι σίγουρα διαφορετικό απ' τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Στα θέματα του ΣΑΣ στις 14/10/21, βλέπουμε ότι το Γλυκοφιλούσα VIII ζητάει ανάκληση της δρομολόγησης για την επομένη δρομολογιακή περίοδο από τη γραμμή Πέραμα Παλούκια γιατί θα παραμείνει στη γραμμή Ρίο Αντίρριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Το Γλυκοφιλούσα VIII φαίνεται να πουλήθηκε στην Ιταλία. Για αυτό πήγε στην Σαλαμίνα για επιθεώρηση για να παραδοθεί στην νέα του εταιρεία στην Σάμινα

Edited by Protoporos
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 10:48 PM, Protoporos said:

Τελικα η πωληση δεν φαινεται να προχωρησε και επιστρεφει στο Ριο

δεν μπορεις να ξερεις αν δεν προχωρησε η πλωήση .. μπορει να εχει τεθει ημερομηνία πχ για τελος σεζόν η σε κανα μηνα η τέλος του μηνα .. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...