Jump to content
Shipfriends

Supercat Jet 2 (IMO 9223356)


Neptune

Recommended Posts

  Προσωπική μου άποψη για τη μη δρομολόγηση του Superspeed Jet είναι ότι είναι πιο δύσκολο πλοίο στις μανούβρες από το Supercat Jet.

On 9/27/2021 at 11:16 PM, Nick the Greek said:

Έτσι είναι ακριβώς, ύψωσε σημαία Κύπρου και η μονοβάπορη πλοιοκτήτρια είναι η 4Naver Shipholding Ltd.

Δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει σημαία. Μπορεί να φαίνεται εταιρεία με έδρα τη Κύπρο, αλλά σημαία έχει ακόμα Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 310
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και όταν φορτωθεί πιο αργό … Μην ξεχνάμε ότι έχει τρεις μηχανές με λιγότερη συνολική ιπποδύναμη απο αυτή του Supercat Jet, παρότι ειναι μεγαλύτερο ταχύπλοο .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ακόμα στα χαρτιά φαίνεται σαν Superspeed Jet και είναι πρυμνοδετημένο στο κεφάλι της προβλήτας του ναυπηγείου Σαλαμίς. Βέβαια εξωτερικά δεν έχει αλλάξει κάτι από την εποχή της Golden Star Ferries.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • Nick the Greek changed the title to Supercat Jet 2 (IMO 9223356)

Αυτά τα δυο πλοία που πήρε από τον Στεφάνου, αφού δεν κατάφερε ούτε και ο Ηλιόπουλος να τα εκμεταλλευτεί, μου φαίνεται πως θα παν άκλαφτα στο τέλος... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο συγκεκριμένο προφίλ στο FB από ότι είδα υπαρχει και φωτορεπορτάζ του πλοίου και του Elite Jet.

Πάντως δεν θα μου έκανε εντύπωση να ήταν Stand By ή να έκανε κανα ενδοκυκλαδικο όπως έκανε το Supercar Jet περσυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...