Jump to content
Shipfriends

Εξπρές Σαντορίνη (IMO 7330040)


Recommended Posts

  • Replies 960
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευχαριστώ!. Οι λοιπές εντυπώσεις σου; Π.χ. από το ξενοδοχειακό;

Το εσωτερικο του πλοίου είναι αξιοπρεπεστατο αλλα δεν έχω φώτ. υλικό.

Εμενα μου είχε κανει εντύπωση όμως, η πολυ καλή κατάσταση των εξωτερικών ντεκ.

Από ταχύτητα εβγαλε το δρομολόγιο

πολυ άνετα και στο ρελαντί.

Μου είχε φανεί τότε πλεονασμος για την γραμμή.

Τώρα βέβαια είναι αλλα τα δεδομένα..

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Και από τότε έχει γίνει μια ακόμα ανακαίνιση στο ξενοδοχειακό του από την νέα εταιρεία του. Το ξενοδοχειακό του Εξπρές Σαντορίνη είναι από τα καλύτερα των πλοίων της εποχής του 90+

Link to comment
Share on other sites

Oταν ειχε ερθει το 1994 ηταν ενα χαλι μαυρο σχεδον παντου μεσα.Το 1999 ομως εγινε ριζικη αναπλαση των εσωτερικων χωρων με σωστη διαρυθμηση και συνχρονα υλικα, εφτιαχνε εσωτερικα ενα βαπορι καθε χρονο ο κ αγαπητος .Φετος με την ανακαινιση που εκανα εγινε πραγματικα σαν κρουαζιεροπλοιο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Κρουαζιερόπλοιο μπορεί να μήν είναι,ωστόσο το ξενοδοχειακό του-όπως το θυμάμαι τον Αύγουστο τού 1998 που είχα πάει στην Νάξο με το εν λόγω πλοίο-ήταν αξιοπρεπέστατο.Αν μάλιστα έκανε και ανακαίνιση την επόμενη χρονιά,πρέπει να ήταν ακόμηκαλύτερο.

 

Θα πάη τελικώς στην άγονη;

Edited by Hastaroth
Link to comment
Share on other sites

Η ανακαινισεις της ΚΑΙ που ειχαν  γινει ηταν, το 1998 Εξπρες Απολλων και το 1999 Εξπρες Σαντορινη , τοτε κατεβαινα συνεχεια στο λιμανι

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπέστατο. Μέσα μήνα έχουμε, άντε να δούμε αν θα έχουμε κι ανακοινώσεις...

Για να δουμε.Αυτο που ειχα ακουσει εγω πριν κανα μηνα,ειναι πως ειχε γινει μια κρουση αλλα ηταν αρκετα μακρια στα οικονομικα.Τωρα αν αλλαξε κατι στο ενδιαμεσο δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Το ΄΄Σαντορινάκι΄΄ είναι ένα συμβατικό πλοίο που ταιριάζει απόλυτα στη γραμμή των Δυτικών Κυκλάδων αν και εφόσον παραμείνει Ελλάδα. Εχει καλές ταχύτητες, ξενοδοχειακό, καμπίνες, και απόλυτα σωστό μέγεθος για όλα αυτά τα λιμάνια. Βέβαια η γραμμή έχει Κάλβο και Κοραή αλλά νομίζω ότι το Σαντορίνη κερδίζει στα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αυτη ειναι η διαδικασια. κανεις δηλωση το φεβρουαριο για την επομενη δρομολογιακη περιοδο (που ξεκινα νοεμβριο) και ο πινακας δρομολογιων εγκρινεται λιγο πριν ξεκινησεις. (το ιδιο εγινε και περσυ με το ιονις).

 

δεν αποκλειω τπτ, απλα επισημαινω οτι η καταθεση δηλωσης δρομολογησης, ακομη και η εγκριση δρομολογιων δεν σημαινει απαραιτητα και πωληση

Link to comment
Share on other sites

Τότε δε θα βλέπαμε ανάλογη έγκριση  για τον Πήγασο τότε; Περίεργο πάντως. Ας περιμένουμε

Δεν πιστεύω για αγορά πάντως. Καμιά ναύλωση ή συνεργασία

Link to comment
Share on other sites

αυτο που φαινεται να ξεκαθαριζει, ειναι οτι ολη η γραφειοκρατεια για τη γραμμη κυλληνη πορος (δηλωση τακτικης δρομολογησης, αιτημα, πινακας δρομολογιων, παρουσια στο ΣΑΣ), εγιναν απο τους τωρινους ιδιοκτητες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...